Jose Calderon pozyskany przez Lakers!

Opublikowane przez , 7 lipca 2016 w Newsy, Transakcje, 3 komentarze

Los Angeles Lakers i Chicago Bulls dokonali wymiany, w ramach której do zespołu z Miasta Aniołów trafi Jose Calderon oraz dwa przyszłe, drugorundowe wybory w drafcie. Bykom zależało przede wszystkim na zwolnieniu miejsca w salary cap, aby mieć wystarczająco dużo środków pieniężnych na podpisanie Dwyane’a Wade’a. A jako że mają na pozycji rozgrywającego Rajona Rondo, to Jose był im zbędny. Warto w tym momencie wspomnieć, że w ostatnim sezonie ten rozgrywający urodzony w Hiszpanii, wystąpił w sumie w 72 spotkaniach. Notował w nich średnio 7.6 punktów (3FG 41.4%) oraz 4.2 asysty na mecz. Za rok jego kontrakt wygaśnie, a to oznacza, że z listy płac Jeziorowców zniknie ponad 7.7 miliona dolarów.

3 komentarze

 1. Jose + jakieś tam picki ok. Troszkę się wystraszyłem, bo myślałem na początku, że Jose ma jeszcze dwa lata, ale spadający kontrakt ok.

  Na ławie mi nie wadzi i tak nikogo już znaczącego nie podpiszemy, ja bym jeszcze coś przygarnął, byle z pickami ;)

 2. StaryFan
  szymken napisał(a):Jose + jakieś tam picki ok.

  Fani Bulls cieszą się z oddania Jose i otrzymania picków. Nie wydaje mi się to możliwe.

  Są "mentorzy" na C, SF, PG. Jeszcze podpiszą "mentora" dla Kupchaka (DF jak znalazł) i Jima.

  HC chciał mieć C jak w GSW i ma.

  1. Biały
  2. Długi
  3. Drewniany
  4. Połamany
  5. Solidnie przepłacony
  Ta "myśl szkoleniowa" ostatecznie przepadła – ale nie mógł o tym wiedzieć 01.07.2016 r o godz 0,00

  Bulls ciekawie to ogarnęli, czterech świetnych młodych z talentem i ciekawe S5(mentorzy na krótkich kontraktach). Brylantynowemu została brylantyna i ręka w nocniku.

 3. Dwa jakieś future 2nd roundery mamy dostać, z tego co widać.


  W komentach piszą o dwóch.

  Mi nie za bardzo się widzi, to co Bulls zrobili. Rondo-Wade-Butler ? No nie wiem, bo mi to do siebie nie bardzo pasuje. Tyle dobrze, że RR na rok, ale jak mieli Butlerowi drużynę oddać po wymianie Róży, tak teraz znów są w punkcie wyjścia.

  Pat się przeliczył, bo myślał, że Wade będzie tylko na ustępstwa szedł. A Wade już dawno mówił, że chciałby być doceniony jak Bryant ( wiem znam Twoje zdanie na temat tej umowy).

Skomentuj