31/01/2017 Nuggets vs Lakers

Opublikowane przez , 31 stycznia 2017 w Media, Gameday, 2016 – 17, 5 komentarzy

BOXSCORE Denver Nuggets

PREGAME Denver Nuggets są obecnie dokładnie na tym miejscu, na którym chcieli być Jeziorowcy na początku sezonu. Z dość wyraźną stratą 6 meczów do najlepszej 7 Zachodu, utrzymują oni cały czas niewielką przewagę nad innymi zespołami walczącymi o playoffs. Jeśli cofnęlibyśmy się w czasie równo o 2 miesiące, do końcówki listopada, to zobaczylibyśmy tam Lakers, którzy dobrą grą dawali argumenty, aby nie skreślać ich w walce o TOP8. Sytuacja od tamtego czasu mocno się zmieniła i dziś te drużyny zamykają pierwszy miesiąc 2017 roku – Lakers po 3 porażkach z rzędu są na przedostatniej pozycji w Konferencji, a Bryłki po takiej samej serii, tyle że zwycięstw, są na ostatnim miejscu gwarantującym udział w playoffs. W Staples Center podopieczni trenera Waltona będą chcieli zrewanżować się graczom ze stanu Colorado za porażkę dokładnie sprzed 2 tygodni (121-127), a pomóc ma w tym wracający po kontuzji D’Angelo Russell. Jednak problemy zdrowotne komplikują powrót do gry Juliusa Randle, więc standardowo Lakers nie wystąpią w pełnym składzie. Mimo tego, zwycięstwo byłoby dobrym sposobem na zamknięcie tego trudnego miesiąca, kiedy powodów do radości było jak na lekarstwo.

31 stycznia, wtorek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Może rywal nie był topowy, ale Lakers zagrali naprawdę solidne spotkanie i mimo kilku przestojów, przez które zmuszeni byli gonić w końcówce, udało im się pokonać Denver Nuggets 120-116. Początek meczu należał do gospodarzy, grających bez Juliusa Randle, ale z wracającym D’Angelo Russellem. Młody rozgrywający dyktował tempo gry, a wykorzystywał to skuteczny od pierwszych minut Young, po którego „trójce” i punktach Mozgova Jeziorowcy prowadzili 17-6 w połowie kwarty, która zakończyła się mimo tego remisem po 30. W końcówce drugiej ćwiartki inicjatywę przejęli goście, którzy do szatni schodzili z 5-punktową przewagą, dzięki dobrej grze Gallinariego i Farieda. Druga połowa to znów lekka przewaga podopiecznych trenera Waltona, którzy znów dzięki świetnej grze duetu Young-Russell odskoczyli na 10 punktów (79-69) po celnej „trójce” tego drugiego na minutę przed końcem kwarty. Jednak od początku decydującej odsłony, to Bryłki narzuciły swój rytm, co poskutkowało runem 13-2 i powrotem na prowadzenie. Kiedy w połowie kwarty Wilson Chandler trafił przez ręce Russella na 93-100 dla Nuggets, wielu kibiców Lakers ze zrezygnowaniem kiwało głowami. Nie przejął się tym Lou Williams, który wziął sprawy w swoje ręce i pociągnął na swoich barkach drużynę. Sprawę dokończył na 40 sekund przed końcem Russell, trafiając z półdystansu i odbierając Nuggets szansę na zwycięstwo. DLo zagrał świetny mecz i otarł się o triple-double (22 pkt, 7 zb, 10 as), ale dzielnie wspomagali do Young (23/3/3) i Williams (21/5/7). Warto też wspomnieć o kolejnym fenomenalnym występie Ivicy Zubaca, który trafił 8 z 9 rzutów z gry, zdobył 17 punktów i zebrał 6 piłek w 21 minut gry.

Punkty: Nick Young (23)
Zbiórki: Tarik Black (8)
Asysty: D’Angelo Russell (10)
Przechwyty: Lou Williams (2)
Bloki: Timofey Mozgov (3)