29/11/2013 Lakers vs Pistons

Opublikowane przez , 29 listopada 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Detroit Pistons

PREGAME Na zakończenie serii wyjazdowej Los Angeles Lakers zmierzą się z Detroit Pistons, którzy wcześniej przegrali w Staples Center 114-99. Zawodnicy z Motor City z pewnością będą chcieli zrewanżować się za tak wysoką porażkę i zaprezentują się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. Póki co jednak wygrali tylko połowę rozegranych spotkań w Palace of Auburn Hills (4), ostatnio przegrywając tam 20 punktami z Chicago Bulls. Jeśli Jeziorowcy zagrają tak jak w pierwszej połowie spotkania z Nets i nie pozwalą Drummondowi oraz Monroe’owi na zdominowanie strefy podkoszowej, to mogą wyjechać z Detroit z 9 zwycięstwem w sezonie. Początek meczu o 1.30 czasu polskiego.

Data
29 listopada 2013, piątek o 1:30 czasu polskiego w hali Palace of Auburn Hills, Detroit

POSTGAME Mimo beznadziejnej obrony strefy podkoszowej (DET – 76 punktów), dużej ilości strat (17) oraz fatalnej postawie na desce (44 zbiórki LAL przy 55 DET), Los Angeles Lakers pokonali Detroit Pistons 106-102. Tłoki przez trzy kwarty byli lepsi od Jeziorowców, stwarzając im masę problemów w kontratakach ale w ostatnich 12 minutach, to podopieczni Mike’a D’Antoniego dyktowali warunki gry na parkiecie. Za sprawą Jordana Farmara (13 punktów), Nicka Younga (12) i Shawne’a Williamsa (20, 3FG 6-11) Lakers wrócili do gry i na 1:25 do końca meczu objęli dwupunktowe prowadzenie. Zwycięstwo gościom po kolejnej minucie gry zagwarantował Swaggy P, który w przedostatniej akcji Pistons złapał na faul ofensywny Josha Smitha, a następnie trafił dwa rzuty osobiste i tym samym pozwolił 16 – krotnym mistrzom NBA wyjechać z Motor City z ich trzecią wygraną w sezonie na wyjeździe. W ostatniej ćwiartce Jeziorowcy zatrzymali Pistons na zaledwie 15 oczkach, które głównie padały po rzutach z półdystansu lub osobistych. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie okazał się być Wesley Johnson, który trafił 6 na 7 oddanych rzutów za 3 punkty i w sumie uzbierał na swoim koncie 27 oczek. To właśnie były gracz Suns wraz z Williamsem utrzymywali gości w grze przez większość spotkania i to im w dużym stopniu można przypisać 9 zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.