28/01/2014 Pacers vs Lakers

Opublikowane przez , 28 stycznia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Indiana Pacers

PREGAME Po siedmiomeczowej serii wyjazdowej koszykarze Lakers w końcu powrócili do swojego domu w Los Angeles, gdzie zmierzą się z liderem Wschodu – Indianą Pacers. Podopieczni Franka Vogela w tym sezonie spisują się znakomicie przed własną publicznością (21-1) ale nieco gorzej na wyjazdach, gdzie wygrali 13 z 21 rozegranych spotkań. Trudno jednak mówić o tym, aby Jeziorowcy mieli jakiekolwiek szanse z ubiegłorocznymi finalistami Konferencji Wschodniej. Po czterech przegranych meczach z rzędu nie wydaje się, aby zawodnicy złota i purpury mieli odnieść zwycięstwo, upamiętniające Dr Jerry’ego Bussa. Koszykarze z Miasta Aniołów nadal mają olbrzymie kłopoty w obronie i raczej nie zanosi się na to, aby miało się coś zmienić pod tym względem w niedalekiej przyszłości. Jedynie co może im pomóc w bronieniu dostępu do własnego kosza, to wolne tempo rozgrywania akcji, które preferują Pacers. Być może pozwoli ono gospodarzom nieco ograniczyć poczynania Paula George’a i spółki ale nawet jeśli tak się stanie, to trzeba pamiętać o żelaznej defensywie gości. Drużyna z Indiany na dzień dzisiejszy ma najlepszą obronę w lidze, która pozwala przeciwnikom na zdobywanie zaledwie 96.3 punktów na 100 posiadań, co jest fenomenalnym osiągnięciem. Na dodatek w dzisiejszym starciu Frank Vogel będzie dysponował praktycznie pełnym składem i raczej nic nie wskazuje na to, aby jego ekipie miało coś stanąć na przeszkodzie w zanotowaniu 35 zwycięstwa w sezonie.

M. Peace: Kolano – Występ stoi pod znakiem zapytania

28 stycznia 2014, wtorek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Los Angeles Lakers nie potrafili przełamać żelaznej obrony Pacers i ostatecznie przegrali spotkanie rozgrywane w Staples Center 92-104. Gospodarze toczyli wyrównany bój z liderem Konferencji Wschodniej przez 36 minut gry, szczególnie dobrze grając w drugiej kwarcie. Jednak w ostatniej ćwiartce zespół Franka Vogela zatrzymał kilka razy Jeziorowców w defensywie, a w ataku zdobył 9 punktów z rzędu, powiększając swoją przewagę do 16 oczek i tym samym praktycznie rozstrzygając losy pojedynku. Podopieczni Mike’a D’Antoniego dzielnie walczyli na parkiecie ale brakowało im po prostu umiejętności i wyszkolenia taktycznego, które charakteryzuje Indianę. Pacers byli w tym meczu po prostu lepszą drużyną, a Lakers nie byli w stanie pokonać swoich słabości. Trzeba jednak zaznaczyć, że był to doby mecz w ich wykonaniu, a na pewno lepszy niż ostatni przeciwko New York Knicks. Największe pretensje do koszykarzy złota i purpury można mieć natomiast co do krycia Lance’a Stephensona w trzeciej ćwiartce oraz C.J. Watsona w czwartej. Ponadto Lakers pozwolili gościom na zebranie 17 piłek w ataku (sami mieli ich tylko 7) oraz zdobycie aż 58 punktów w strefie pomalowanej. Również na dystansie byli nieskuteczni (21%), a około 8 z 24 rzutów zza łuku, oddali z nieprzygotowanych pozycji, tracąc tym samym cenne posiadania.

W meczu trzeba jednak pochwalić Pau Gasola, który zgromadził na swoim koncie 21 punktów oraz 13 zbiórek i prezentował równy poziom gry przez 36 minut. Tyle samo oczek co Hiszpan zanotował także Jodie Meeks, który był chyba najciężej pracującym Jeziorowcem w spotkaniu. Jego zaangażowanie zasługuje na wyróżnienie, tak samo zresztą jak i Jordana Hilla, który w 29 minut dołożył 10 punktów i 12 zbiórek. Ogromne problemy z defensywą gości miał natomiast Nick Young, który trafił zaledwie 5 na 16 oddanych rzutów (3FG 1-7) i zakończył mecz z dorobkiem tylko 12 oczek.

Punkty: Pau Gasol, Jodie Meeks (21)
Zbiórki: Pau Gasol (13)
Asysty: Kendall Marshall (13)
Przechwyty: Jodie Meeks (2)
Bloki: Ryan Kelly (2)