26/01/2017 Lakers vs Jazz

Opublikowane przez , 26 stycznia 2017 w Media, Gameday, 2016 – 17, 0 komentarzy

Utah Jazz

PREGAME Wobec coraz lepszej gry Phoenix Suns i Dallas Mavericks, Los Angeles Lakers spadli na ostatnie miejsce na Zachodzie i przedostatnie w całej NBA. Z październikowych ambicji drużyny nie zostało już wiele, a sezon zaczyna bliźniaczo przypominać ten poprzedni. Jednak zawodnicy mają przed sobą jeszcze 3 miesiące walki, a już dziś zmierzą się z Utah Jazz. Zespół, który 60 punktami pożegnał rok temu Kobe Bryant, w tym sezonie spisuje się świetnie. Wobec słabszego okresu Clippers, fani Jazz mogą liczyć na to, że niedługo ich ulubieńcy znajdą się w TOP4 Zachodu. Drużyna opiera się na fenomenalnej defensywie, a w ataku opiera się na świetnych Haywardzie i Gobercie. Jeziorowcy natomiast chcą cały czas zmazać plamę, jaką była klęska z Mavs – blisko było już w starciu z Blazers, ale słaba 3. kwarta przesądziła o niepowodzeniu. O wygraną z czołową drużyną Konferencji będzie dzisiaj jeszcze ciężej, ale Jeziorowcy jużniejednokrotnie udowadniali, że potrafią zaskoczyć dobrą grą w najmniej spodziewanym momencie.

D. Russell: Kolano – Out

26 stycznia, czwartek o 4:30 czasu polskiego w hali Vivint Smart Home Arena, Salt Lake City

POSTGAME Nie udało się Los Angeles Lakers sprawić niespodzianki w starciu z Utah Jazz i doznali 8-punktowej porażki. W spotkaniu dała o sobie znać szczelna defensywa Jazz – pozwolili oni Jeziorowcom na zdobycie zaledwie 88 punktów, z czego większość była autorstwa 3 zawodników – Williamsa (20), Clarksona (16) i… Ivicy Zubaca (16 i 10 zbiórek!). Młody środkowy w ostatnich spotkaniach udowadnia, że wcale nie musi być postacią drugo-, a nawet trzecioplanową w młodym rosterze Lakers. O ile obrona graczy z Salt Lake City była bardzo zespołowa, o tyle w ataku mieli oni jednego głównego aktora – Gordona Haywarda (24 punkty). Swoje zrobił też Rudy Gobert (9 pkt, 13 zb, 6 blk). Podopieczni trenera Waltona znów mają za sobą bardzo nierówny mecz – zaczęli bardzo słabo, od wyniku 2:10. W drugiej kwarcie poprawili ofensywę i zaczęli gonić gospodarzy, przegrywając do przerwy tylko 3 punktami po celnych trafieniach Clarksona i Younga. Trzecia odsłona to znów słabsza gra, szczególnie w końcowych 4 minutach kwarty, kiedy to Jazz odskoczyli z jednopunktowej przewagi na 12 oczek, dzięki runowi 11:0. Lakers stać było jeszcze na mały zryw w połowie kwarty, ale nie mieli wystarczająco argumentów, żeby odnieść wyjazdowe zwycięstwo na trudnym terenie.

Punkty: Lou Williams (20)
Zbiórki: Ivica Zubac (10)
Asysty: Jordan Clarkson (4)
Przechwyty: Brandon Ingram, Jordan Clarkson, Timofey Mozgov, Tarik Black, Nick Young (1)
Bloki: Timofey Mozgov, Tarik Black (1)