26/01/2014 Lakers vs Knicks

Opublikowane przez , 26 stycznia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 1 komentarz

New York Knicks

PREGAME Po trzeciej porażce z rzędu Jeziorowcy zawitają do Madison Square Garden, aby po raz pierwszym w tym sezonie zmierzyć się z New York Knicks – byłą drużyną Mike’a D’Antoniego. Zespół, którego obecnym trenerem jest Mike Woodson spisuje się znacznie poniżej oczekiwań fanów i ekspertów, plasując się z bilansem 16 zwycięstw i 27 porażek na 11 miejscu w Konferencji Wschodniej. Co prawda Knicks w styczniu wygrali już nawet pięć spotkań z rzędu ale potem przegrali następne pięć i dopiero zdobycie przez Carmelo Anthony’ego 62 punktów w starciu z Bobcats, przerwało złą passę Nowojorczyków. Były gracz Denver Nuggets po ustanowieniu rekordu w MSG na pewno ma ochotę na więcej, a Jeziorowcy są dla niego dobrą okazją do popisania się po raz kolejny swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Szczególnie, że Anthony potrzebuje 38 punktów aby pokonać rekord 100 oczek zdobytych przez jednego zawodnika w dwóch spotkaniach rozegranych w Garden, który należy do Kobe’ego Bryanta. Stąd też zatrzymanie Melo w dzisiejszym pojedynku dwóch najbardziej dochodowych organizacji, powinno być priorytetem dla Lakers. Indywidualnym kryciem gwiazdy gospodarzy z pewnością zajmie się Wesley Johnson ale będzie on potrzebował wsparcia swoich kolegów, aby ograniczyć poczynania 29 – latka. Jeżeli ta sztuka jakimś cudem udałaby się koszykarzom z Los Angeles, to będą oni mieli spore szanse na odniesienie 17 zwycięstwa w sezonie. W końcu obrona Knicks, podobnie jak ta Lakers, jest jedną z najgorszych w lidze, a w ataku gospodarze będą musieli radzić sobie bez Bargnaniego oraz Stoudemire’a. Można więc przypuszczać, że zobaczymy dziś dużą liczbę punktów na tablicy wyników, a o defensywie powinniśmy raczej zapomnieć.

Amar’e Stoudemire: Kostka – Out

26 stycznia 2014, niedziela o 21:30 czasu polskiego w hali Madison Square Garden, New York

POSTGAME Zgodnie z przypuszczeniami w Nowym Jorku można było zobaczyć popis umiejętności ofensywnych obu ekip ale ostatecznie to Knicks zdobyli więcej punktów od Lakers i pokonali gości 110-103. Carmelo Anthony zanotował 35 punktów ale nie ma się co temu dziwić – przez 20 minut krył go Ryan Kelly, który miał być chyba tajną bronią Jeziorowców. Mike D’Antoni wykazał się wielką ignorancją w spotkaniu, pozwalając pierwszoroczniakowi kryć gwiazdę Knicks przy każdej okazji i to nawet pomimo tego, że całkiem nieźle w defensywie radził sobie Jordan Hill. Poza tym 16 – krotni mistrzowie ligi nie potrafili zatrzymać Tima Hardaway’a Jr., który z ławki dorzucił 18 oczek oraz Raymonda Feltona – autora 20 punktów (FG 80%). Koszykarze z Los Angeles nie mieli żadnego pomysłu na grę w obronie, często gubili się przy rotacjach i gdyby nie tak samo beznadziejna postawa po tej stronie parkietu Nowego Jorku, to już po pierwszej połowie byłoby pewnie po meczu. Lakers w grze utrzymywała tylko skuteczność zza łuku (3FG 11-23) oraz Jodie Meeks, który zanotował 24 oczka, trafiając sześć trójek w 43 minuty. Obrońca gości mógł także liczyć na wsparcie w ataku Pau Gasola (20) oraz Manny’ego Harrisa (18) ale niestety te dobre występy w ofensywie nie mogły wystarczyć do pokonania Nowojorczyków. Oprócz słabej postawy w obronie oraz złych decyzji D’Antoniego, goście pozwolili także Knicks na zebranie 16 piłek w ataku i to również przyczyniło się do przegrania przez nich 29 meczu w sezonie. Tyson Chandler zaliczył 14 zbiórek, a jego zespół wielokrotnie zdobywał punkty drugiej szansy. Tym samym koszykarze złota i purpury wracają z Grammy Trip z bilansem dwóch wygranych i pięciu porażek. Choć pokazali się z niezłej strony przeciwko Bulls i Heat, to zostaną głównie zapamiętani ze starć rozegranych przeciwko Magic i Knicks, a tutaj nie mieli się już czym pochwalić.

Punkty: Jodie Meeks (24)
Zbiórki: Pau Gasol (13)
Asysty: Kendall Marshall (5)
Przechwyty: Jodie Meeks, Manny Harris (2)
Bloki: Pau Gasol (2)