25/12/2013 Heat vs Lakers

Opublikowane przez , 25 grudnia 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Miami Heat

PREGAME O 23.00 czasu polskiego Los Angeles Lakers zmierzą się z mistrzami NBA – Miami Heat. Zespół, którego trenerem jest Erik Spoelstra wygrał w tym sezonie 21 spotkań i ma bilans 16 zwycięstw i 2 porażek kiedy zdobywa ponad 100 punktów oraz 9-0 gdy LeBron James notuje przynajmniej 27 oczek. Czy Jeziorowcy, do składu których powrócił Jordan Farmar są w stanie nawiązać równą walkę z ekipą z Florydy? Gdy obie drużyny spotkały się ze sobą podczas świątecznego pojedynku w sezonie 2010-…11, Heat pewnie pokonali Lakers z Kobe Bryantem w składzie 96-80. Teraz Black Mamby nie będzie na parkiecie, a z kolei kryciem LeBrona zamiast Metty World Peace’a zajmie się Wesley Johnson. Jak się skończy ten pojedynek, przekonamy się pewnie około 1.30 w nocy. Mecz pokazywany będzie na Canal+ Sport.

K. Bryant: Kolano – Out

25 grudnia 2013, środa o 23:00 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles
Mecz transmitować będzie Canal+ Sport.

POSTGAME Koszykarzom z Miasta Aniołów nie zabrakło serca do gry i waleczności w starciu z mistrzami NBA ale ostatecznie musieli uznać wyższość Miami Heat, przegrywając 95-101. Gospodarze dwukrotnie wracali do gry, wykonując niezłe runy na przełomie drugiej i trzeciej ćwiartki oraz trzeciej i czwartej ale w ostatnich 8 minutach gry zabrakło im nieco pomysłu na grę w ataku. W pewnym momencie Heat nie pozwolili Lakers zdobyć ani jednego punktu przez ponad 4 minuty, a sami w tym czasie wyszli na prowadzenie 92-83. To był kluczowy dla spotkania okres, który pozwolił im po raz kolejny pokonać 16 – krotnych mistrzów NBA w święta. Najlepszym zawodnikiem w zespole Mike’a D’Antoniego był Nick Young, który zdobył 20 punktów i trafił 4 na 7 oddanych prób zza łuku. Jodie Meeks dołożył od siebie 17 oczek, a Xavier Henry 14. Dobrze spisał się równeż Jordan Hill, który zebrał 10 piłek (4 w ataku) i uzbierał 9 punktów, wnosząc dużo energii z ławki rezerwowych. Pau Gasol z kolei zdobył ich w sumie 13 ale większość z nich (9) w pierwszej połowie i był niewidoczny po obu stronach parkietu w drugich 24 minutach gry.