25/03/2014 Knicks vs Lakers

Opublikowane przez , 25 marca 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE New York Knicks

PREGAME Jeziorowcy rozegrają dziś swój 70 mecz w sezonie, a ich rywalem będą aspirujący do wejścia do playoffs New York Knicks. Nowojorczycy wygrali osiem z ostatnich 10 starć ale właściwie tylko Indiana Pacers była rywalem z górnej półki. Reszta zespołów z którymi się zmierzyli, do dziś okupuje dno tabeli NBA. Nie można więc powiedzieć, że Knicks grają lepszą koszykówkę niż na początku. Drużyna nadal ma te same problemy i nawet jeżeli znajdzie się w rozgrywkach posezonowych, to prawdopodobnie bardzo szybko z nich odpadnie. Niemniej jednak to im będzie bardziej zależało na odniesieniu wtorkowego zwycięstwa i Lakers patrząc głównie pod kątem własnej przyszłości, nie powinni im w tym przeszkadzać. 16 – krotni mistrzowie muszą bowiem gonić teraz Boston Celtics i Utah Jazz, którzy mają odpowiednio o jedną i dwie porażki więcej od podopiecznych Mike’a D’Antoniego. Czwarte miejsce od końca jest bardzo realne i miejmy nadzieję, że Jeziorowcy znajdą się na nim przed końcem rozgrywek. Trochę innego zdania są jednak zawodnicy, którzy nie chcą zostać zapamiętani jako najgorszy drużyna w historii Lakers i nadal walczą dla samych siebie. Ekipa z Nowego Jorku nie może więc zlekceważyć dzisiejszego swojego rywala i bardzo postarać się wyświadczyć sobie oraz nam – fanom małą przysługę, wygrywając w Staples Center.

Mecz transmitować będzie Canal+ Sport.

POSTGAME Grający przed własną publicznością Los Angeles Lakers, rozgromili New York Knicks 127-96, a kluczowe dla losów spotkania okazały się być dwie środkowe kwarty. Po tym jak Jeziorowcy przegrali pierwsze 12 minut gry 22-14, w kolejnych 24 zdobyli łącznie aż 87 oczek, przy 51 gości. To idealnie pokazuje gdzie są Knicks w tym sezonie, a tak wysoka porażka z Jeziorowcami powinna im wybić myśli o rozgrywkach posezonowych. Najważniejsza w meczu okazała się być skuteczność, która w przypadku gospodarzy wyniosła 57.8%, w tym 64% z dystansu (3FG 18-28). Była ona wyższa od tej, na której rzucali Knicks o odpowiednio 9 i prawie 40%. Duży w tym udział mieli najlepsi gracze gospodarzy – Xavier Henry, Nick Young i Kent Bazemore. Cała trójka rozpoczęła spotkanie z ławki rezerwowych ale zdobyła w sumie 60 oczek, trafiając łącznie 10 na 14 trójek. Nie zawiódł także Chris Kaman, który zastąpił Pau Gasola w pierwszej piątce. Były center Mavs w 22 minuty zanotował 13 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty. Ryan Kelly z kolei po raz kolejny pokazał, że świetnie umie dzielić się piłką, o czym świadczy 8 rozdanych asyst – drugi najwyższy wynik w meczu.

Punkty: Xavier Henry (22)
Zbiórki: Chris Kaman (9)
Asysty: Kendall Marshall (9)
Przechwyty: Jodie Meeks (4)
Bloki: Chris Kaman, Xavier Henry (1)