24/03/2017 Timberwolves vs Lakers

Opublikowane przez , 24 marca 2017 w Media, Gameday, 2016 – 17, 0 komentarzy

BOXSCORE Minnesota Timberwolves

PREGAME Dzisiejszej nocy przed halą Staples Center, organizacja Los Angeles Lakers oficjalnie odsłoni pomnik Shaquille’a O’Neala. Nastąpi to przed konfrontacją Jeziorowców z Minnesotą Timberwolves, która poniekąd zejdzie w tym wypadku na drugi plan. I to pomimo tego, że wszystko wskazuje na to, że będzie to dosyć interesujące widowisko. Wolves są obecnie na 12 miejscu w Konferencji Zachodniej, a na wyjeździe wygrali tylko 10 z 33 rozegranych meczów. Do tego przegrali ostatnie cztery spotkania z rzędu, a w nieco gorszej formie jest Andrew Wiggins (20.1 oczek na 37.1% skuteczności w poprzednich dziesięciu pojedynkach). Ponadto w ich składzie zabraknie m.in. Bjelicę oraz LaVine’a, którzy w tym sezonie nie wyjdą już na parkiety NBA. Szczególnie brak Zacha powinien dać się we znaki gościom, gdyż jest on trzecim najlepszym punktującym zespołu Toma Thibodeau. Tak naprawdę więc gospodarze powinni najbardziej zwrócić uwagę na Karla-Anthony’ego Townsa oraz Ricky Rubio, którzy z kolei ostatnio spisują się fantastycznie. To też właśnie oni mają ogromny wpływ na to, że ekipa z Minneapolis jest ogólnie dziesiątą ofensywą w całej lidze (ORTg na poziomie 110.2 punktów na 100 posiadań). Inaczej sprawy mają się w defensywie, gdzie Timberwolves są dopiero na 23 lokacie, choć to oczywiście i tak lepiej niż w przypadku Lakers. W każdym bądź razie wydaje się, że w piątkową noc zmierzą się ze sobą drużyny, będące na podobnym poziomie. Być może więc doczekamy się prawdziwych emocji, a gracze Luke’a Waltona sprawią małą niespodziankę Shaqowi, dla którego będzie to niezwykle wyjątkowy moment.

24 marca, piątek o 3:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Los Angeles Lakers zrobili miły prezent Shaquille’owi O’Nealowi i w dzień odsłonięcia przed Staples Center jego pomniku, wygrali z Minnesotą Timberwolves 130-119. Do odniesienia zwycięstwa gospodarze potrzebowali dogrywki, a wcześniej w ostatnich minutach czwartej kwarty, odrobienia ośmiopunktowej straty do rywala. Na szczęście po trójce trafili D’Angelo Russell oraz Jordan Clarkson, a za dwa nie pomylił się Julius Randle i w ten oto sposób, w mgnieniu oka Jeziorowcy doprowadzili do remisu. Co prawda Leśne Wilki miały jeszcze okazję oddać rzut na zwycięstwo ale trójka Gorgui Dienga okazała się być niecelna. W samej dogrywce natomiast to już było jednostronne widowisko. Timberwolves będący w szoku po tym, co wydarzyło się kilka minut wcześniej, nie dali rady zatrzymać rozpędzonych Lakers. W gazie byli głównie Clarkson oraz Larry Nance Jr. Znakomita gra tej dwójki w dodatkowym czasie gry dała gospodarzom 21 zwycięstwo w sezonie. Do tego Jordan zanotował tej nocy nowe career high w postaci 35 oczek (FG 13-20, 3FG 8-10). Randle dołożył ich od siebie 23 (oraz 12 zbiórek i 3 asysty), a D’Angelo Russell 15. Po drugiej stronie natomiast przypomniał o sobie Andrew Wiggins, który po gorszym okresie gry w bieżących rozgrywkach, trafił 14 na 28 oddanych rzutów i zakończył mecz z 36 punktami na koncie. W całym spotkaniu podopieczni Luke’a Waltona zanotowali 52.3% skuteczność, dużo punktowali spod kosza (60), świetnie wykorzystywali kontrataki (28) oraz rozdali w sumie 26 asyst. Różnicę zrobiła jednak ich postawa na dystansie, gdzie trafili 14 na 23 próby. Wolves natomiast tylko 7 na 21 i choć to nie przeszkodziło im w zdobyciu 40 oczek w drugiej kwarcie, tak ostatecznie z pewnością zabrakło tego elementu gry do zamrożenia meczu w ostatniej ćwiartce.

Punkty: Jordan Clarkson (35)
Zbiórki: Julius Randle (12)
Asysty: D’Angelo Russell (6)
Przechwyty: D’Angelo Russell (2)
Bloki: Julius Randle (2)