24/01/2014 Lakers vs Magic

Opublikowane przez , 24 stycznia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Orlando Magic

PREGAME Podopieczni Mike’a D’Antoniego pozostają na Florydzie aby rozegrać spotkanie z przedostatnią drużyną w Konferencji Wschodniej – Orlando Magic (11-32). Magicy w 2014 roku mają najmniej zwycięstw spośród wszystkich drużyn w NBA, wygrywając tylko jeden mecz z ostatnich 10. Tym samym Jeziorowcy nie są bez szans w piątkowym starciu, a szczególnie, że ostatnio grają całkiem dobrze w ataku i nie powinni mieć problemu z 17 obroną ligi. Warto tutaj dodać, że gdy Magic tracą ponad 100 punktów to przegrywają 96% swoich spotkań. Problemem Lakers jest oczywiście defensywa, która pozwala ostatnio przeciwnikom rzucać na ponad 48% skuteczności ale za to ofensywa gospodarzy nie należy do najlepszych i znajduje się na 26 miejscu w NBA. Wydaje się więc, że w dzisiejszym pojedynku dużo będzie zależało od zmęczenia koszykarzy z Los Angeles. Jeżeli nogi nie odmówią im posłuszeństwa w drugim meczu back-to-back, to być może wyjadą z Amway Center z 17 wygraną w sezonie. Początek o 1.00 czasu polskiego.

24 stycznia 2014, piątek o 1:00 czasu polskiego w hali Amway Center, Orlando

POSTGAME Po rozegraniu całkiem udanych spotkań przeciwko Raptors, Bulls i Heat, Los Angeles Lakers zawiedli swoich fanów i w okropnym stylu przegrali mecz z Orlando Magic 105-114. Jeziorowcy do pierwszej połowy (oraz początku drugiej) toczyli wyrównany bój z Magikami ale pod koniec trzeciej ćwiartki zupełnie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy zdobyli w tej części gry aż 38 oczek (ich rekord w sezonie) i zakończyli ją runem 14-0. Od tego momentu zawodnicy Jacque’a Vaughna kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili gościom zbliżyć się do siebie na więcej niż 6 punktów. Lakers grali skutecznie w ataku przez większość meczu ale w obronie zupełnie nie istnieli w drugich 24 minutach gry i przez to Magic wygrali swój trzeci mecz w sezonie przeciwko ekipie z Konferencji Zachodniej. 16 – krotni mistrzowie ligi ponownie pozwolili rzucać swojemu przeciwnikowi na 48% skuteczności oraz zdobyć ponad 40 punktów w strefie podkoszowej. Z kolei gdy zawodnicy z Orlando nie mogli liczyć bezpośrednio na dwa oczka, to najczęściej byli faulowani przez wysokich gości. W całym pojedynku gospodarze oddali 34 próby z linii rzutów osobistych, z czego trafili 27. Dla porównania Lakers oddali ich o połowę mniej, rzucając na 65% skuteczności.

Wśród przegranych aż pięciu zawodników przekroczyło granicę 10 oczek w starciu rozgrywanym w Amway Center. Przewodził im Pau Gasol, który uzbierał 21 punktów, 11 zbiórek i 6 asyst. Kendall Marshall dodał 19 oczek (3FG 5-7) i 13 asyst, a Jodie Meeks, Nick Young i Ryan Kelly odpowiednio 17, 16 i 15. Na wyjeździe jednak ciężko wygrywa się bez defensywy i to spotkanie jest tego bardzo dobrym przykładem. Magic plasują się dopiero na 26 miejscu w NBA pod względem ataku ale obrona Jeziorowców pozwoliła im na jedną noc znaleźć się w samej czołówce ligi pod tym względem. Tym samym 28 porażka w sezonie stała się faktem.

Punkty: Pau Gasol (21)
Zbiórki: Pau Gasol (11)
Asysty: Kendall Marshall (13)
Przechwyty: Jodie Meeks (2)
Bloki: Pau Gasol (2)