23/02/2014 Nets vs Lakers

Opublikowane przez , 23 lutego 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Brooklyn Nets

PREGAME Po wygraniu piątkowego meczu z ich odwiecznym rywalem, na Los Angeles Lakers czeka dziś starcie z Brooklyn Nets, dla których będzie to spotkanie back-to-back. Ekipa, której trenerem jest Jason Kidd, przegrała ostatnie 11 pojedynków z Jeziorowcami – po raz ostatni w listopadzie, kiedy Deron Williams i Andrei Kirilenko byli kontuzjowani. Teraz jednak drużyna przyjezdna będzie miała wszystkich swoich kluczowych zawodników do dyspozycji, a po porażce z Golden State Warriors, na pewno będzie chciała wrócić na zwycięski szlak. Nets nie radzą sobie jednak dobrze na wyjazdach, gdzie wygrali 9 z 26 rozegranych meczów (w tym tylko jeden z ostatnich pięciu) i dlatego nie są pewnym faworytem w dzisiejszym meczu. Gospodarze z kolei po przerwaniu serii porażek przed własną publicznością, mogą chcieć odnieść kilka zwycięstw z rzędu w Staples Center, a pomóc w tym może im powrót do gry Nicka Younga oraz nowi zawodnicy – Kent Bazemore i MarShon Brooks. Jeziorowcy mogą więc mieć ponownie ochotę namieszać nieco w lidze i sprawić trudności rywalom walczącym o playoffy. Choć oni sami nie są zespołem, który ma jakiekolwiek szanse na grę w rozgrywkach posezonowych, to ciągle starają się wygrać każdy mecz i dzisiaj na pewno również będzie można liczyć na ich zaangażowanie oraz serce do gry.

M. Thorton: Choroba – Występ stoi pod znakiem zapytania

23 lutego 2014, niedziela o 3:00 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Jeziorowcy po emocjonującym pojedynku musieli ostatecznie uznać wyższość koszykarzy z Brooklynu, z którymi przegrali 102-108. Nets od samego początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, wychodząc w pewnym momencie nawet na 19 – punktowe prowadzenie. Lakers jednak nie złożyli broni i do samego końca starali się odwrócić losy spotkania. W czwartej kwarcie udało im się zbliżyć do gości na cztery punkty, a później Nick Young miał okazję zmniejszyć straty do 3 oczek ale trafił tylko jeden z trzech osobistych, natomiast Nets odpowiedzieli na poczynania gospodarzy runem 6-0 i zawodnicy z Miasta Aniołów nie byli w stanie już się podnieść. Co prawda w ostatnich kilku minutach próbowali jeszcze raz wrócić do gry ale Meeks nie trafił osobistego oraz rzutu z półdystansu, a ważną stratę przy próbie wprowadzenia piłki z autu popełnił Kent Bazemore. Tym samym Lakers odnieśli szóstą porażkę w obecnym miesiącu i spadli na ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej – za Sacramento Kings oraz Utah Jazz.

Wśród podopiecznych Mike’a D’Antoniego najwięcej punktów zdobył Pau Gasol – 22, do których dołożył również 11 zbiórek w 29 minut gry. Drugim strzelcem był Jodie Meeks (19), natomiast trzecim Kent Bazemore (17). Dobrą zmianę dali również zawodnicy rezerwowi, z Jordanem Hillem na czele (11 punktów, 8 zbiórek). Niestety jednak jako cały zespół, Lakers nie funkcjonowali najlepiej, a przewaga osiągnięta przez Nets w pierwszej połowie, okazała się być zbyt duża do nadrobienia. Goście co prawda w drugich 24 minutach gry grali znacznie gorzej – ich skuteczność spadła, a do tego popełniali wiele strat ale Jeziorowcy nie byli w stanie zagrać dużo lepiej od nich. Na dodatek często faulowali swoich rywali oraz nie potrafili odpowiednio pokryć obwodu, gdzie ekipa z Brooklynu trafiła 12 na 25 rzutów z dystansu.

Punkty: Pau Gasol (22)
Zbiórki: Pau Gasol (11)
Asysty: Kendall Marshall (7)
Przechwyty: Kent Bazemore, Jodie Meeks, Jorda Farmar (2)
Bloki: Pau Gasol, Jodie Meeks, Kendall Marshall, Wesley Johnson, Jordan Hill (1)