23/01/2014 Lakers vs Heat

Opublikowane przez , 23 stycznia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 1 komentarz

Miami Heat

PREGAME Po kilku dniach odpoczynku Los Angeles Lakers rozegrają rewanż przeciwko Miami Heat, z którymi przegrali świąteczny pojedynek 101-95. Mistrzowie NBA z dwóch poprzednich lat przechodzą ostatnio mały kryzys w defensywie i ze względu na słabą postawę po tej stronie parkietu, wygrali tylko dwa z sześciu rozegranych spotkań podczas swojej serii wyjazdowej. Dopiero w ostatnim meczu, zatrzymali Boston Celtics na 86 oczka i 39% skuteczności z gry. Ich trener – Erik Spoelstra, a także LeBron James doskonale zdają sobie sprawę, że jeżeli chcą wygrywać mecze to muszą dobrze bronić. W końcu Miami ma bilans 25-1, kiedy zatrzymują przeciwnika poniżej 100 punktów. Z tym mogą mieć dziś problemy, jako że Lakers zdobywają nieco ponad 108 oczek na mecz w ostatnich 4 wyjazdowych meczach. Nick Young natomiast zaliczył ostatnio dwa fantastyczne występy, najpierw notując 29 punktów w Toronto, a następnie 31 z Chicago Bulls. Również Pau Gasol prezentuje się znacznie lepiej niż na początku sezonu i potrzebuje tylko utrzymać równą formę, przez cały czas trwania spotkania. Poza tym oczywiście Jeziorowcy będą potrzebowali dobrej gry w ataku Kendalla Marshalla oraz… Ryana Kelly’ego. Pierwszoroczniak z Duke jako zawodnik pierwszej piątki notuje 15 punktów na 56% skuteczności oraz 6 zbiórek, a jego wskaźnik +/- wynosi +6. Kelly skutecznie wykonuje swoje zadanie, czyli rozciąga grę, przez co pod koszem więcej miejsca ma Pau Gasol. Czy będzie w stanie ponownie zaliczyć solidne zawody przeciwko Heat? Czy ofensywa Lakers wystarczy na pokonanie LeBrona Jamesa i jego kolegów? O tym przekonamy się o 2.00 czasu polskiego.

D. Wade: Odpoczynek – Out

23 stycznia 2014, czwartek o 2:00 czasu polskiego w hali American Airlines Arena, Miami

POSTGAME Miami Heat wygrali przed własną publicznością z Los Angeles Lakers 109-102 ale podopieczni trenera z Mullens pozostawili po sobie dobre wrażenie, grając całkiem nieźle w drugiej połowie i będąc bliskimi sprawienia niespodzianki na wyjeździe. Gospodarze na początku trzeciej kwarty prowadzili nawet 16 punktami ale skuteczna zespołowa gra Meeksa, Gasola i Younga zmniejszyła tę stratę nawet do 5 oczek na niecałe 10 minut do końca spotkania. Od tego momentu obie ekipy szły łeb w łeb, a kolejne trójki Jodie’ego Meeksa oraz Nicka Younga zbliżyły gości do mistrzów NBA na cztery punkty. Wtedy jednak trafieniem zza łuku odpowiedział LeBron James, a z półdystansu nie pomylił się Chris Bosh. Ofensywa Lakers natomiast nie potrafiła znaleźć drogi do kosza właściwie przez całe ostatnie 2 minuty gry i tym samym mimo niezłej pogoni w drugich 24 minutach gry, zawodnicy Mike’a D’Antoniego po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość Miami Heat.

Bardzo solidne zawody rozegrała wspomniana trójka czyli Gasol, Meeks i Young. Hiszpan zaliczył dużo lepszy występ niż w grudniu i uzbierał w sumie 22 punkty, 11 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty. Jodie Meeks również zdobył 22 oczka, trafiając 4 na 6 prób z dystansu, natomiast Nick Young dodał od siebie 19 punktów i 3 przechwyty. Aktywny w spotkaniu rozgrywanym w American Airlines Arena był także Jordan Hill, który w 22 minuty spędzone na parkiecie, dołożył 8 oczek i 7 zbiórek.

Punkty: Pau Gasol, Jodie Meeks (22)
Zbiórki: Pau Gasol (11)
Asysty: Kendall Marshall (11)
Przechwyty: Pau Gasol, Nick Young (3)
Bloki: Jordan Hill (1)