22/11/2013 Warriors vs Lakers

Opublikowane przez , 22 listopada 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Golden State Warriors

PREGAME Po czterech dniach odpoczynku, zawodnicy Los Angeles Lakers wracają do gry aby zmierzyć się przed własną publicznością z Golden State Warriors. W pierwszym meczu Wojownicy rozgromili Jeziorowców 125-94, szybko sprowadzając fanów złota i purpury na ziemię. Podopieczni Mike’a D’Antoniego z pewnością będą chcieli zrewanżować się za tak wysoką porażkę w Oracle Arena ale o zwycięstwo nie będzie łatwo. Gracze po tak długiej przerwie są często „zardzewiali”, co szczególnie widać w ataku. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że strzelcy drużyny z Kalifornii nie zawiodą, Pau Gasol będzie chciał jak najbardziej pomóc ofiarom tajfunu, a Jordan Hill zagra po prostu tak jak zawsze. W spotkaniu może nie wystąpić Stephen Curry, który w poniedziałek doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu przeciwko Utah Jazz i opuścił środowy mecz z Memphis Grizzlies.

Data
22 listopada 2013, piątek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Los Angeles Lakers prowadzeni przez Jordana Farmara (14 punktów, 8 asyst) i Nicka Younga (21 oczek) po raz 11 z rzędu pokonali Golden State Warriors w Staples Center 102-95. Kluczowa okazała się końcówka trzeciej kwarty, w której Jeziorowcy za sprawą wyżej wymienionej dwójki, wykonali run 12-0. Również istotny wpływ na zwycięstwo miał Pau Gasol, który w całym meczu zdobył 24 punkty (16 w pierwszej połowie), zebrał 10 piłek i rozdał 3 asysty. To oznacza, że na pomoc ofiarom tajfunu przekaże 24000$.