22/02/2016 Lakers vs Bucks

Opublikowane przez , 22 lutego 2016 w Media, Gameday, 2015 – 16, 1 komentarz

Milwaukee Bucks

PREGAME Dzień po porażce z Chicago Bulls, Los Angeles Lakers udadzą się do położonego niedaleko Milwaukee, aby zmierzyć się z tamtejszymi Bucks. Gospodarze dzisiejszego starcia są mocno podbudowani po ostatnim zwycięstwie po 2. dogrywkach z Atlanta Hawks, w którym swój punktowy rekord kariery pobił młody gwiazdor Bucks, Jabari Parker, zdobywając 28 oczek. Jednak Bucks to przede wszystkim kolektyw, bez wyróżniania poszczególnych graczy, ponieważ każdy danego wieczoru może zostać tam liderem. Po zaskakująco udanym poprzednim sezonie, w tym drużyna z Milwaukee zajmuje dopiero 13. pozycję w Konferencji Wschodniej i jej szanse na awans do Playoffs wydają się znikome. Jednak podopieczni Jasona Kidda to mieszanka młodych talentów (Parker, Antetokounmpo, Carter-Williams) z doświadczonymi graczami (Mayo, Monroe, Middleton) przez co były gracz Nets i Knicks często rotuje wyjściowym składem. Mimo, iż drużyna nie spełnia pokładanych oczekiwań w tym sezonie, to nie przeszkodziło to graczom Bucks w przerwaniu zwycięskiego marszu Golden State Warriors, co tylko obrazuje, jak nieprzewidywalny jest to team. Jeśli Lakers będą chcieli odnieść pierwsze po przerwie na All Star Weekend zwycięstwo, to będą musieli przede wszystkim poprawić obronę, względem meczu z Bulls, ponieważ Bucks też mają dobrych strzelców dystansowych, w postaciach Middletona czy Mayo, ale przede wszystkim dobrze bronić w strefie podkoszowej. Na pewno pojedynek dwóch zawodników z pozycji nr 4, którzy byli gwiazdami Draftu 2014, mianowicie Parkera i Randle’a, będzie ozdobą spotkania. Obaj ci gracze grają swój pierwszy pełny sezon po poważnych kontuzjach w ubiegłych rozgrywkach i obaj jak na razie pokazują, że mają jeszcze sporo do udowodnienia. Kto wie, być może za kilka lat to właśnie ich pojedynki będą elektryzowały fanów NBA.

J. Henson: Plecy – Out

22 lutego 2016, poniedziałek o 2:00 czasu polskiego w hali BMO Harris Bradley Center, Milwaukee

POSTGAME Los Angeles Lakers po raz kolejny musieli uznać w tym sezonie wyższość drużyny przeciwnej, ale w tym przypadku jest to szczególnie bolesne, gdyż Milwaukee Bucks to zespół zdecydowanie w zasięgu podopiecznych Byrona Scotta. Tym razem głównym czynnikiem, który zdecydował o porażce była fatalna skuteczność liderów Jeziorowców – Kobego Bryanta i Lou Williamsa. Obaj starali się nadrobić to w inny sposób, notując odpowiednio 5 i 6 zbiórek oraz 2 i 4 asysty. Jednak razem trafili oni tylko 5 z 24 rzutów. Najlepszym strzelcem gości był niespodziewanie przyspawany ostatnio do ławki rezerwowych Nick Young. Swaggy P przypomniał sobie, jak trafiać do kosza, co dało mu 19 punktów. Oprócz niego, w szeregach Lakers w miarę dobrze spisał się też Jordan Clarkson, który skończył mecz z linijką statystyczną 15/3/3. X Factorem po stronie Bucks w tym meczu okazał się natomiast ‚The Greek Freak’, czyli Giannis Antetokounmpo, który zaliczył imponujące triple-double – 27 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst. Jednak to kolektyw był tego dnia siłą gospodarzy – aż 7 graczy zdobyło co najmniej 10 punktów. A oprócz Giannisa, najbardziej z nich wyróżnili się Jabari Parker (15pkt i 9zb) i Khris Middleton (18pkt i 6as). Jeziorowcy fatalnie weszli w mecz i pierwszą odsłonę przegrali 19-29. szwankujący w 1. kwarcie atak poprawił się jednak w drugich 12 minutach, wygranych przez gości 29-25. Jednak wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej, prawdopodobnie najgorszej kwarcie Lakers w sezonie, którą przegrali 17-36. Nawet wygrana 36-18 czwarta kwarta nie pomogła Lakers w choćby zbliżeniu się do Bucks i po raz kolejny podopieczni Byrona Scotta musieli zejść z parkietu z opuszczonymi głowami, tym razem przegrywając z Milwaukee Bucks 101-108.

Punkty: Nick Young (19)
Zbiórki: Julius Randle (7)
Asysty: D’Angelo Russell, Lou Williams (4)
Przechwyty: Jordan Clarkson, Lou Williams (2)
Bloki: Julius Randle, Roy Hibbert (1)