16/12/2013 Lakers vs Hawks

Opublikowane przez , 16 grudnia 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Atlanta Hawks

PREGAME O 1.30 Jeziorowcy rozegrają przedostatni mecz ze swojej krótkiej trasy wyjazdowej. Ich rywalem będzie ponownie zespół Atlanty Hawks, z którym wcześniej wygrali w Staples Center 105-103. Jastrzębie obecnie mogą pochwalić się bilansem 12 zwycięstw (8-4 u siebie) i 12 porażek, co daje im 3 miejsce w Konferencji Wschodniej. Być może największą uwagę zawodników Mike’a D’Antoniego powinien przykuć Lou Williams, który w sobotę zdobył 27 punktów przeciwko New York Knicks, co na pewno pozytywnie wpłynie na jego postawę w dzisiejszym starciu. Pod koszem z kolei Hawks mają Ala Horforda i Paula Milsapa, którzy razem notują średnio ponad 34 oczka na mecz. Na pozycji rozgrywającego gra natomiast Jeff Teague, którego szybkość i agresywne wjazdy w strefę pomalowaną, mogą ogromnym problemem dla obrony Lakers.

Data
16 grudnia 2013, poniedziałek o 1:30 czasu polskiego w hali Philips Arena, Atlanta

POSTGAME Los Angeles Lakers na własne życzenie przegrali z Atlantą Hawks w Philips Arena 100-114. Po tym jak zagrali dobre pierwsze 24 minuty w ataku i w obronie, Jeziorowcy pozwolili gospodarzom na zdobycie aż 35 punktów w trzeciej kwarcie. Sami natomiast zanotowali ich tylko 19 i pozwolili Jastrzębiom przejąć kontrolę nad meczem. Na wyróżnienie wśród ekipy Mike’a D’Antoniego zasługują jedynie Jordan Hill – autor 21 punktów (FG 8-8) i 9 zbiórek, Nick Young, który zdobył 23 oczka i Xavier Henry (18). Pau Gasol zagrał dobrze w pierwszej połowie ale brakowało go w drugiej. Hiszpan ostatecznie trafił 7 z 9 oddanych rzutów (FT 2-4) i zebrał 10 piłek.