15/01/2015 Cavaliers vs Lakers

Opublikowane przez , 15 stycznia 2015 w Media, Gameday, 2014 – 15, 0 komentarzy

BOXSCORE Cleveland Cavaliers

PREGAME Po bardzo słabym meczu z Miami Heat, dzisiaj Jeziorowcy rozegrają kolejne spotkanie w Staples Center. Do Los Angeles zawita LeBron James i jego Cleveland Cavaliers (19-20). Drużyna z Ohio jest największym rozczarowaniem tego sezonu. Po pozyskaniu Kevina Love’a i powrocie Lebrona spodziewano się na pewno lepszego bilansu na tym etapie rozgrywek. W ostatnich dziesięciu spotkaniach Kawalerzyści wygrali tylko raz. Ekipie z Ohio nie pomogło nawet pozyskanie z New York Knicks J.R. Smitha oraz Imana Shumperta, a także z Dennver Nuggets Timofey’a Mozgova, który przynajmniej w teorii ma pomóc w obronie obręczy i zastąpić pod tym względem kontuzjowanego Varejao (out do końca sezonu). Póki co w drużynie dobrze zaadoptował się już Smith, który w dwóch z czterech ostatnich spotkaniach zdobywał ponad dwadzieścia oczek. Poza tym do składu zespołu powrócił już James, który pauzował przez ostatnie 8 meczów, lecząc dwie kontuzje (kolano, plecy). Zanotował on świetny występ, zdobywając 33 punkty oraz zaliczając 7 zbiórek i 5 asyst ale i to nie pomogło Kawalerzystom wrócić na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Davida Blatta co prawda grają dobrze w ofensywie (średnio 108.3 punktów na 100 posiadań) ale nie ma się temu co dziwić, gdyż w składzie mają przecież takie gwiazdy jak James, Irving, czy Love. Ich problemem jest za to druga strona parkietu, która jest chyba ich najsłabszym punktem. W defensywie Cavs tracą średnio 108.6 punktów na 100 posiadań, co daje im odległe – 25 miejsce w lidze. Nie lepiej mają się jednak koszykarze z Miasta Aniołów. W obozie Jeziorowców humory nie są dobre po ostatnim słabym występie w Staples Center. To był jeden z gorszych meczów dla zawodników Byrona Scotta i na pewno najgorszy pod względem skuteczności w tym sezonie. Po za tym Jordan Hill i Ronnie Price odnieśli lekkie urazy, chociaż prawdopodobnie pojawią się dzisiaj na parkiecie. Gdyby jednak oboje nie mogli zagrać, to w pierwszej piątce zastąpią ich odpowiednio Tarik Black oraz Jeremy Lin, który ostatnio spisuje się całkiem nieźle wchodząc z ławki. Czeka nas na pewno bardzo interesujące spotkanie, w którym gospodarze nie są bez szans. Choć LeBron, który do tej pory prawie zawsze rozgrywał świetne mecze w Staples Center przeciwko Lakers, i spółka są stawiani w roli faworytów, tak wszystko się może zdarzyć. Obie drużyny będą chciały wygrać te starcie i przerwać swoją serię porażek. Mecz rozpocznie się o godzinie 4.30 czasu polskiego.

I. Shumpert – Zwichnięty bark – Out

15 stycznia 2015, czwartek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Kobe Bryant ustanowił rekord kariery notując 17 asyst ale to nie pomogło sprawić niespodzianki i Los Angeles Lakers przegrali z Cleveland Cavaliers 102-109. Podopieczni Byrona Scotta znowu rozpoczęli mecz ospale i po kilku minutach przegrywali 13-21. Jedynie dobra dyspozycja od początku Jordana Hilla (8 punktów w 1Q) i Kobe’ego Bryanta (7 punktów, 3 zbiórki, 8 asyst w 1Q) pomogła zbliżyć się do gości i po dwunastu minutach gry był remis 30-30. Drugą kwartę Lakers dalej grali dobrze w ofensywie, przez co szybko wyszli na prowadzenie 40-32 ale później przyszedł czas LeBrona Jamesa, który doprowdził do remisu (40-40). Mimo to po pierwszej połowie to jednak koszykarze z Los Angeles prowadzili 61-57, grając na bardzo dobrej skuteczności 59.5%, co było optymistyczną prognozą na kolejne dwie kwarty. Kobe miał już do tej pory double-double (12 punktów i 10 asyst) i czuło się to, że idzie na rekord. Druga połowa jednak nie ułożyła się tak jak tego oczekiwali fani złota i purpury. Nie wystarczała dobra gra Hilla i Bryanta. Jeziorowcy stracili swoją skuteczność, trafiając tylko 6 rzutów z 20 oddanych. LeBron natomiast grał świetnie w trzeciej kwarcie, kończąc ją dwoma celnymi rzutami zza łuku i z 22 oczkami na swoim koncie. Kawalerzyści wygrali ją 22-14 i prowadzili w całym meczu 79-75. Nie była to na szczęście duża strata, ale przez kolejne sześć minut Cleveland zaczynało powiększać przewagę. Na 5.53 minut przed zakończeniem koszykarze ze stanu Ohio prowadzili już 96-85. W tym momencie na parkiet wrócił Kobe Bryant i od razu poprawił swój rekord kariery podając oczywiście do jedynej osoby, która grała na wysokim poziomie, czyli Jordana Hilla. Nie pomogło to jednak odwrócić losów spotkania. Na dwie minuty przed końcem strata do gości wynosiła ciągle 9 punktów (103-94). Wtedy jednak Black Mamba trafił trójkę, a następnie został sfaulowany przy kolejnej próbie z dystansu. Trafił dwa z trzech rzutów wolnych i na 43.7 sekund przed zakończeniem spotkania przewaga gości wynosiła już tylko 4 oczka. David Blatt poprosił wtedy o czas, po którym celne trafienie spod kosza zaliczył James. To był dagger, który przesądził o zwycięstwie Cleveland. Kobe Bryant zakończył ten mecz z 19 punktami (FG 7-14), 6 zbiórkami i 17 asystami na koncie, a Jordan Hill z 20 oczkami. Zawiódł trochę Ed Davis, który miał duże problemy z przykryciem Love’a oraz ponownie Nick Young. Swaggy P zdobył niby 14 oczek ale po raz kolejny grał na słabej skuteczności (FG 3-14). Po stronie gości natomiast LeBron James, Kyrie Irving i Kevin Love zanotowali łącznie 72 punkty z 109 całej drużyny. Lakers nie mieli na nich odpowiednich zawodników w obronie, przez co nie udało się ograniczyć ich poczynań. Szczególny problemy miał Ronnie Price, który był całkowicie zagubiony i po koszmarze jakim był dla niego ostatnio Lillard, przyszedł kolejny w postaci Irvinga. Oby jednak zaliczył lepszy występ już dzisiaj, gdyż Jeziorowcy zagrają na wyjeździe z Utah Jazz.

Punkty: Jordan Hill (20)
Zbiórki: Jordan Hill, Kobe Bryant (6)
Asysty: Kobe Bryant (17)
Przechwyty: Jordan Hill (3)
Bloki: Jordan Hill (1)