14/12/2013 Lakers vs Bobcats

Opublikowane przez , 14 grudnia 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Charlotte Bobcats

PREGAME W nocy z soboty na niedzielę, Jeziorowcy będą próbowali odbić się od dna, grając spotkanie back-to-back z Charlotte Bobcats. Zespół Steve’a Clifforda przegrał ostatnie dwa starcia z rzędu i z 10 zwycięstwami i 13 porażkami, zajmuje szóste miejsce w Konferencji Wschodniej. Największym atutem gospodarzy jest ich obrona, która jest czwartą w lidze, co jest awansem o 26 pozycji względem zeszłego sezonu. Czy atak Lakers, prowadzony przez Kobe’ego Bryanta poradzi sobie z defensywą rywala? Przekonamy się o 1.00 czasu polskiego.

Data
14 grudnia 2013, sobota o 1:00 czasu polskiego w hali Time Warner Cable Arena, Charlotte

POSTGAME Dzięki runowi 9-2 w ostatnich trzech minutach czwartej kwarty, Los Angeles Lakers przerwali serię trzech porażek z rzędu i pokonali Charlotte Bobcats 88-85. W ostatnich akcjach goście popisali się świetną defensywą, najpierw uniemożliwając Jeffersonowi zdobycie punktów spod kosza, a potem zmuszając Bena Gordona do oddania trudnego rzutu z dystansu. Zresztą obrona Jeziorowców w całym spotkaniu stała na dobrym poziomie i to dzięki niej udało im się wywieźć zwycięstwo z Time Warner Cable Arena. Kobe Bryant w 32 minuty gry zdobył 21 punktów (FG 8-15, 3FG 2-5), rozdał 8 asyst i zebrał 7 piłek, z kolei Pau Gasol i Jordan Hill dołożyli od siebie po 15 oczek. Nick Young natomiast, mimo słabej skuteczności (20%), zanotował 13 oczek, a jego osobiste oraz trójka w jednej z ostatnich akcji, bardzo pomogły Lakers wygrać swój 11 mecz w sezonie.