14/04/2014 Lakers vs Jazz

Opublikowane przez , 14 kwietnia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Utah Jazz

PREGAME Przed zawodnikami z Miasta Aniołów prawdopodobnie najważniejszy mecz w sezonie, który po prostu muszą przegrać. W Salt Lake City Jeziorowcy zmierzą się z Utah Jazz, którzy mają tylko jedno zwycięstwo mniej od podopiecznych Mike’a D’Antoniego. W przypadku triumfu gospodarzy, Jazz wygraliby z Lakers serię w sezonie 3-1, a tym samym awansowaliby o jedną pozycję wyżej w tabeli Konferencji Zachodniej. To dałoby 16 – krotnym mistrzom NBA piąte miejsce od końca w NBA, z nadzieją nawet na czwarte (w przypadku wygranej Celtics nad 76ers). Jest zatem o co „walczyć” i oby fakt, że dla złota i purury jest to spotkanie typu back-to-back, miał dzisiaj wyjątkowe znaczenie. Poza tym ławka rezerwowych Lakers liczy obecnie 8 – 9 zawodników, co również powinno odbić się na grze zespołu, szczególnie w drugiej połowie. Można zatem liczyć na przegraną koszykarzy z Kalifornii i to pomimo tego, że ekipa z Utah wygrała zaledwie jedno z ostatnich 10 starć. W większości z nich jednak, Jazz musieli mierzyć się z rywalami, którzy aspirowali do playoffs, takimi jak Blazers, Mavs, Warriors czy Grizzlies. Spotkanie z Lakers będzie więc dla nich zdecydowanie łatwiejsze i może pomóc im poprawić ich bilans przed własną publicznością (16-24). Tym bardziej, że będzie to ostatnie spotkanie Jazz we własnej hali w tym sezonie, więc być może Derrick Favors i jego koledzy postarają się, aby nie zawieść fanów, którzy przyjdą do EnergySolutions Arena.

M. Williams: Kolano – Występ stoi pod znakiem zapytania

14 kwietnia 2014, poniedziałek o 3:00 czasu polskiego w hali EnergySolutions Arena, Salt Lake City

POSTGAME Nick Young zaliczył drugi w tym sezonie występ z ponad 40 – stoma oczkami na koncie, a jego Los Angeles Lakers niestety pokonali Utah Jazz 119-104. Mecz był bardzo wyrównany do samego końca trzeciej kwarty ale w ostatnich 12 minutach gry, górą okazali się być goście, którzy wygrali tę odsłonę 33-18. Wtedy też właśnie na wyższy poziom wskoczył Swaggy P, który zdobył 17 ze swoich 41 punktów w tej ćwiartce. W całym spotkaniu Young trafił 14 na 23 oddanych rzutów, w tym 6 na 11 zza łuku, a do tego zebrał trzy piłki i rozdał trzy asysty. Drugim strzelcem wielokrotnych mistrzów NBA był Jodie Meeks (23), a trzecim Jordan Hill (21). Świetnie natomiast rozgrywał akcje Kendall Marshall, który zanotował aż 15 asyst w 24 minuty. Cała drużyna natomiast zapisała ich na swoim koncie 31 przy 45 trafionych rzutach. Do tego Lakers zaliczyli 11 przechwytów, które pomogły im zdobyć 21 oczek z kontrataków oraz sześć bloków, z czego najwięcej Wesley Johnson (3). To zwycięstwo jednak każe zapomnieć wszystkim o 26 miejscu w lidze na koniec sezonu. Choć oczywiście ciągle jest szansa na wyższy wybór w drafcie, niż wskazuje na to pozycja, tak jednak prawdopodobieństwo wylosowania np. trzeciego picku znacznie spadło. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak pogodzić się z tym, co zrobili wczorajszej nocy Jeziorowcy, dla których było to pierwsze zwycięstwo w bieżącym miesiącu.

Punkty: Nick Young (41)
Zbiórki: Robert Sacre (9)
Asysty: Kendall Marshall (15)
Przechwyty: Wesley Johnson (5)
Bloki: Wesley Johnson (3)