13/12/2013 Lakers vs Thunder

Opublikowane przez , 13 grudnia 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Oklahoma City Thunder

PREGAME Pod nieobecność swoich trzech rozgrywających, Los Angeles Lakers zmierzą się dziś na wyjeździe z Oklahomą City Thunder. Podopieczni Scotta Brooksa do tej pory wygrali wszystkie 10 rozegranych meczów we własnej hali i z bilansem 17-4 zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej. Jeziorowcy z kolei postarają się uniknąć swojej trzeciej porażki z rzędu, chociaż trzeba przyznać że zwycięstwo w starciu z Thunder, byłoby ogromną niespodzianką. Początek starcia o 2.00 czasu polskiego.

Data
13 grudnia 2013, piątek o 2:00 czasu polskiego w hali Chesapeake Enery Arena, Oklahoma City
Mecz transmitować będzie Canal+ Sport.

POSTGAME Nie było sensacji w Chesapeake Energy Arena – zawodnicy Oklahomy City Thunder pewnie pokonali L.A. Lakers 122-97. Jeziorowcy prowadzili tylko przez pierwsze pięć minut, grając niezły basket po obu stronach parkietu. Później jednak przyszły problemy z egzekucją w ataku, a z kolei w obronie podopieczni D’Antoneigo nie byli w stanie zatrzymać Kevina Duranta i Russella Westbrooka. Thunder bardzo szybko odrobili straty, wyszli na ponad 10 – punktowe prowadzenie i do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Tak jak przewidywano, w spotkaniu na pozycji rozgrywającego wystąpił Kobe Bryant, który w 23 minuty zanotował 13 asyst. Pau Gasol grając tyle samo czasu co Black Mamba, zdobył 14 punktów i zebrał 7 piłek, a Nick Young oraz Xavier Henry z ławki dołożyli w sumie 32 oczka.