13/11/2013 Lakers vs Nuggets

Opublikowane przez , 13 listopada 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Denver Nuggets

PREGAME O 3.00 Jeziorowcy zmierzą się w Pepsi Arena z drużyną Briana Shawa – Denver Nuggets, którzy w tym sezonie wygrali tylko 2 z sześciu meczów. Mimo to z pewnością nie można lekceważyć przeciwnika, gdyż starcia w stanie Kolorado od dawna są zmorą dla wszystkich zespołów NBA. Zawodnicy z Miasta Aniołów wygrali drugie spotkanie back to back rozgrywane w Denver tylko raz od sezonu 2003 – 04 (bilans wszystkich ekip 27 – 118). Małym pocieszeniem może być za to brak JaVale McGee oraz Danilo Gallinariego, którzy zmagają się odpowiednio z kontuzją nogi i kolana. Do składu natomiast ma powrócić Wilson Chandler.

13 listopada 2013, środa o 3:00 czasu polskiego w hali Pepsi Arena, Denver

POSTGAME Podopieczni Mike’a D’Antoniego przez trzy kwarty prowadzili wyrównany bój z Bryłkami ale ponownie w czwartej kwarcie zabrakło im sił i ostatecznie przegrali 99-111. Jeziorowców pogrążył m.in. wracający po kontuzji Wilson Chandler, którego cztery trójki pomogły w odniesieniu zwycięstwa Nuggets, a także Timofey Mozgov – autor 23 punktów i 9 zbiórek. Po stronie Lakers dobre zawody rozegrał Steve Blake, który po raz przekroczył granicę 10 asyst (11), a do tego zdobył 15 punktów. Jordan Hill dodał od siebie 18 oczek i 15 zbiórek (8 w ataku), a Pau Gasol 25 punktów i 12 zbiórek, trafiając 12 na 27 oddanych rzutów.