12/11/2016 Lakers vs Pelicans

Opublikowane przez , 12 listopada 2016 w Media, Gameday, 2016 – 17, 3 komentarze

New Orleans Pelicans

PREGAME W drugim wyjazdowym meczu z rzędu, Jeziorowcy zagrają w Nowym Orleanie z Pelikanami, czyli ekipą Anthony’ego Davisa. Pelicans sezon 2016/17 rozpoczęli bez Holiday’a oraz Evansa w składzie i mogą polegać tylko na wspomnianym centrze. Ten rozgrywa co prawda świetne zawody (31 punktów, 11.1 zbiórek, 3.1 bloków na mecz) ale za to jego ekipa wygrała tylko jedno z dziewięciu rozegranych spotkań. Dzisiejsi gospodarze grają słabo w ataku (100 oczek na 100 posiadań i 27 miejsce w lidze) oraz przeciętnie w defensywie (14 lokata). I to pomimo notowania 6.7 bloków oraz 8.8 przechwytów w każdym pojedynku (odpowiednio pierwsze i siódme miejsce). Kluczem dla Lakers będzie więc przełamanie defensywy Pelicans oraz powstrzymanie Davisa. Pierwszy cel może udać się zrealizować podopiecznym Waltona, szczególnie gdy Williams i Young nadal będą grać tak, jak do tej pory. Ale z drugim z pewnością będą spore problemy. Obecnie wydaje się bowiem, że nikt ani nic nie jest w stanie zatrzymać Anthony’ego, który w ataku robi co chce. Przed Mozgovem, Blackiem, a być może także i Randle’em oraz Nance’em Jr. bardzo trudne zadanie. Ważne także będzie odpowiednie podejście złota i purpury do tego pojedynku. Na papierze bowiem goście wydają się być lepszą drużyną, która bez problemu powinna pokonać New Orleans. Oby zawodnicy nie myśleli podobnie, bo może ich to zgubić. Tak samo jak to miało miejsce w domowym starciu z Dallas Mavericks. Na szczęście Luke Walton zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest nastawienie graczy do każdego meczu, o czym wspominał przy okazji ostatniej konfrontacji z Sacramento Kings. Miejmy więc nadzieję, że D’Angelo Russell i spółka nie zlekceważą swojego rywala, będą przez całe 48 minut w pełni skoncentrowani i uda im się potwierdzić to, że poprzednie wygrane nie były dziełem przypadku.

Q. Pondexter: Kolano – Out

12 listopada, sobota o 1:00 czasu polskiego w hali Smoothie King Center, New Orleans

POSTGAME W spotkaniu rozegranym w Smoothie King Center, koszykarze Los Angeles Lakers pokonali New Orleans Pelicans 126-99 i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, jeżeli chodzi o mecze rozgrywane poza domem. Do wygranej gości poprowadzili Jordan Clarkson (23 punkty, 3FG 4-6), Nick Young (15 oczek, 3FG 5-7) oraz Lou Williams, który zanotował 21 punktów, 3 zbiórki oraz 4 asysty. Starcie pomiędzy obiema drużynami było wyrównane aż do momentu urazu pleców, jakiego nabawił się Anthony Davis w trzeciej kwarcie. Wtedy to bowiem, pod jego krótką nieobecność, Jeziorowcy wykorzystali zagubienie zawodników Pelicans i ruszyli do ataku. Błyskawicznie przejęli kontrolę nad spotkaniem, zanotowali run 12-0 i odskoczyli gospodarzom na dobre. Davis co prawda wrócił do gry ale podopieczni Luke’a Waltona byli w takim gazie, że nie dało się już ich zatrzymać. 16-stokrotni mistrzowie NBA świetnie rzucali zza łuku (3FG 16-30, 53.3%), popełnili stosunkowo mało strat (10), a do tego fenomenalnie dzielili się piłką (aż 36 asysty). W drugiej połowie zagrali po prostu koncertowo – dokładnie tak, jak oczekuje tego od nich sztab szkoleniowy. No może nie do końca, bowiem oddali tylko siedem prób z linii rzutów osobistych ale jak widać po wyniku, nie przeszkodziło im to w zdominowaniu Pelicans. Swoją drogą Lakers po raz kolejny zagrali bardzo dobre drugie 24 minuty gry. Walton w każdym meczu udowadnia, że wyciąga świetne wnioski i doskonale wie, na co jego podopieczni powinni zwrócić uwagę po przerwie i co zrobić, aby poprawić grę. A do tego potrafi im to przekazać w taki sposób, że ci od razu realizują jego założenia. Wydaje się, że wreszcie na stanowisku trenera Lakers jest ktoś, kto rozumie koszykówkę i jest w stanie nauczyć jej swoich graczy. Kolejną okazję do udowodnienia tego, Jeziorowcy będą mieli już jutro, kiedy to w meczu back-to-back zmierzą się z Minnesotą Timberwolves.

Punkty: Jordan Clarkson (23)
Zbiórki: Julius Randle (11)
Asysty: Julius Randle (8)
Przechwyty: Julius Randle, Larry Nance Jr., Lou Williams (2)
Bloki: Julius Randle (2)