12/11/2013 Pelicans vs Lakers

Opublikowane przez , 12 listopada 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE New Orleans Pelicans

PREGAME Jeziorowcy będą mieli dzisiaj okazję do rewanżu za porażkę z Pelikanami w New Orleans Arena. Przypomnijmy, że podopieczni Mike’a D’Antoniego byli blisko wygrania spotkania ale w ostatnich minutach zabrakło im sił w meczu back-2-back. Czy tym razem uda im się dopiąć celu przed publicznością zgromadzoną w Staples Center? Czy Pau Gasol okaże się lepszy od Anthony’ego Davisa? Przekonamy się o 4.30 czasu polskiego.

Data
12 listopada 2013, wtorek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Los Angeles Lakers pokonali w Staples Center New Orleans Pelicans 116-95. Jordan Hill zdobył 21 punktów, co jest jego nowym rekordem życiowym, a do tego zebrał 11 piłek. Świetnie układała się jego współpraca ze Steve’em Blake’iem, który zgromadził w sumie 10 asyst będąc podstawowym rozgrywającym drużyny. Również Pau Gasol zaliczył dobry występ, notując 14 oczek, 8 zbiórek i 3 asysty w 26 minuty spędzone na parkiecie. Ławka rezerwowych mimo braku Wesley’a Johnsona i Hilla, była skutecznie prowadzona przez Jordana Farmara i Nicka Younga, zdobywając aż 56 punktów. Jeziorowcy przez cały czas znakomicie kontrolowali tempo spotkania, do tego grając twardo w obronie i zespołowo w ataku. To przełożyło się na fantastyczne zwycięstwo nad Pelikanami, których gwiazda – Anthony Davis była praktycznie niewidoczna.