11/04/2014 Warriors vs Lakers

Opublikowane przez , 11 kwietnia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Golden State Warriors

PREGAME Los Angeles Lakers wygrali z Golden State Warriors jedenaście meczów z rzędu grając w Staples Center ale dzisiaj prawdopodobnie ta zwycięska seria dobiegnie końca. Wojownicy co prawda będą musieli radzić sobie bez Davida Lee, a na dodatek będzie to dla nich spotkanie back-to-back ale po porażce z Denver Nuggets, niemal pewne jest, że wyjdą bardzo zmotywowani na parkiet w Mieście Aniołów i nie powtórzą błędów z czwartku. Dzisiejsze zwycięstwo zagwarantowałoby im bowiem miejsce w playoffs, a poza tym pomogłoby utrzymać szóstą pozycję w Konferencji Zachodniej, dzięki której uniknęliby w pierwszej rundzie Oklahomy City Thunder. Z tego powodu raczej drugiej przegranej z rzędu nie odnotują i wykorzystają wiele słabych stron Jeziorowców. Ci z kolei spróbują uniknąć swojej 54 porażki w sezonie, która spowodowałaby, że staliby się najgorszą drużyną złota i purpury w historii organizacji. Niestety ich los wydaje się być już przesądzony, szczególnie jeżeli spojrzymy na defensywną stronę parkietu oraz coraz krótszą ławkę rezerwowych. Z drugiej strony gospodarze mogą chcieć ponownie zaskoczyć wszystkich i ostudzić zapały Warriors. Nie wiadomo jednak czy słowa Nicka Younga i spółki o utrudnieniu zespołom awansu do rozgrywek posezonowych nadal są aktualne. Jeżeli tak, to być może mecz będzie dużo bardziej interesujący, niż można przypuszczać. Ale o tym przekonamy się w trakcie trwania spotkania, które rozpocznie się o 4.30 czasu polskiego.

D. Lee: Ścięgno podkolanowe – Out

11 kwietnia 2014, piątek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME W pierwszym spotkaniu Warriors z Lakers od czasu wymiany do Golden State Steve’a Blake’a, górą okazali się być Wojownicy, którzy bez problemu wygrali w Mieście Aniołów 112-95. Mecz był wyrównany aż do ostatnich minut drugiej kwarty, kiedy to Stephen Curry samodzielnie wykonał run 7-0 i zapewnił swojej ekipie w miarę bezpieczną przewagę. Od tego momentu goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a w pewnym momencie objęli nawet 21 punktowe prowadzenie. Największą różnicę pomiędzy drużynami stanowiła skuteczność. Podopieczni Marka Jacksona trafili 49% swoich rzutów, w tym 52% zza łuku, natomiast Lakers tylko nieco ponad 39%, z czego 32% z dystansu. Poza tym Warriors byli lepsi pod względem ilości zdobytych punktów w kontrataku, gdzie zapisali ich 26 na swoim koncie – o 14 więcej od Jeziorowców. Również w polu trzech sekund bardzo dobrze sobie radzili (46), czego nie można powiedzieć o gospodarzach, którzy za bardzo oparli swoją grę na obwodzie oraz półdystansie. Na dodatek słaby dzień mieli Jodie Meeks, który nie trafił aż 10 rzutów z gry i trzech osobistych (FG 2-12, FT 5-8), Jordan Farmar (FG 3-11) oraz Jordan Hill (FG 7-18). Ten ostatni zdołał jednak uzbierać 18 punktów, 12 zbiórek, a także 4 asysty w niecałe 42 minuty i obok Nicka Younga (25 oczek) oraz Ryana Kelly’ego (14) był jedną z wyróżniających się osób na parkiecie.

Punkty: Nick Young (25)
Zbiórki: Jordan Hill (12)
Asysty: Jordan Hill, Nick Young (4)
Przechwyty: Jordan Farmar (3)
Bloki: Ryan Kelly, Robert Sacre (1)