10/11/2013 Timberwolves vs Lakers

Opublikowane przez , 10 listopada 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Minnesota Timberwolves

PREGAME Los Angeles Lakers zmierzą się dzisiaj z Minnesotą Timberwolves, z którymi nie przegrali od 22 spotkań. Mimo braku Kobe’ego Bryanta i całkiem dobrego startu w sezonie Wilków, Jeziorowcy mają realne szanse na pokonanie zespołu Ricka Adelmana. Wiele jednak będzie zależało od Pau Gasola, który po bardzo słabej postawie w serii wyjazdowej, musi w końcu zacząć grać jak prawdziwy lider ekipy z Miasta Aniołów i to po obu stronach parkietu. Hiszpan nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo w drużynie przeciwnika wystąpi fenomenalny Kevin Love, który w sześciu meczach notuje średnio 27.2 punktów, 14.7 zbiórek i 5 asyst. Początek spotkania o 3.30 czasu polskiego.

Data
10 listopada 2013, niedziela o 3:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Jeziorowcy po fatalnym początku spotkania (Wolves zdobyli 47 punktów w pierwszej kwarcie), przegrali spotkanie z ekipą z Minnesoty 90-113. Zawodnicy Mike’a D’Antoniego w tym czasie myślami byli poza spotkaniem i zanim skupili się na grze, tracili do gości już 24 oczka. Za sprawą Steve’a Blake’a (19 punktów, 8 asyst) i Jodie’ego Meeksa (16) udało im się nawet zbliżyć do rywala na 14 punktów po trzech kwartach (23 – 8 run) ale późniejsza gra ławki rezerwowych Lakers zawiodła oczekiwania fanów złota i purpury. W efekcie drużyna Ricka Adelmana zatrzymała serię zwycięstw ekipy z Kalifornii na 22, wygrywając po raz pierwszy od 06.03.2007.

P.S. Kontuzji pleców nabawił się Steve Nash i nie pojawił się na parkiecie w drugiej połowie.