10/01/2014 Lakers vs Clippers

Opublikowane przez , 10 stycznia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

Los Angeles Clippers

PREGAME Drugie w sezonie derby Los Angeles odbędą się bez kluczowych zawodników dla obu ekip – Kobe’ego Bryanta i Chrisa Paula, którzy pauzują z powodu urazów. Mimo to emocji w spotkaniu nie powinno zabraknąć, gdyż Jeziorowcy podobno mają już serdecznie dosyć przegrywania, a Clippers będą chcieli zrewanżować się za porażkę z 29 października 2013 roku. Drużyna Doca Riversa mimo braku Paula nie powinna za bardzo odczuwać jego absencji, gdyż na pozycji rozgrywającego wystąpi nieźle grający Daren Collison, a do gry powróci prawdopodobnie J.J. Reddick. Lakers z kolei będą występować w sumie bez swoich pięciu kluczowych zawodników, dlatego postawa Kendalla Marshalla może zadecydować o losach „gości”. Nick Young z kolei powiedział ostatnio, że Lakers nie pogodzili się jeszcze z przegrywaniem i zrobi wszystko, aby kolejny raz pokonać Clippers w obecnych rozgrywkach. Swaggy P jest pewien, że dzisiejsze zwycięstwo przeciwko czwartej ekipie na Zachodzie, dodałoby Jeziorowcom więcej pewności siebie przed nadchodzącym Grammy Trip. Czy uda im się kolejny raz sprawić niespodziankę? Przekonamy się o 4.30 czasu polskiego.

C. Paul: Bark – Out

10 stycznia 2014, piątek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles
Mecz transmitować będzie Canal+ Sport.

POSTGAME Mimo wypowiedzi Nicka Younga, czy też Jodie’ego Meeksa o wielkiej chęci przerwania serii porażek, Los Angeles Lakers przegrali w Staples Centerz z L.A. Clippers 87-123. Tradycyjnie głównym powodem porażki była defensywa, która pozwoliła gospodarzom na zdobycie 44 punktów spod kosza, a także pozwalała na podopiecznym Riversa oddawać wiele rzutów z czystych pozycji. Do tego Jeziorowcy mieli problemy ze stratami, których popełnili w całym meczu aż 21, a najwięcej w pierwszej kwarcie, którą gospodarze wygrali 43-25. Goście tracili piłki nawet na własnej połowie, co skutecznie wykorzystywali Clippersi, zdobywając w sumie 25 oczek z kontrataków. Do tego Blake Griffin (33 punkty) zmiażdżył wszystkich podkoszowych Lakers, ośmieszając w defensywie Gasola, Kamana, Sacre, a także Hilla. Tak słaba postawa Jeziorowców nie mogła przynieść zwycięstwa i tym samym 23 porażka w sezonie stała się faktem.

Pięciu graczy złota i purpury zakończyło mecz z dorobkiem 10 i więcej punktów, a liderem okazał się być Kendall Marshall – autor 16 punktów (3FG 3-4), 4 zbiórek i 10 asyst. Wes Johnson i Robert Sacre dodali 14 oczek, a Jodie Meeks i Nick Young po 11.

Punkty: Kendall Marshall (16)
Zbiórki: Pau Gasol (8)
Asysty: Kendall Marshall (10)
Przechwyty: Robert Sacre, Jodie Meeks (1)
Bloki: Nick Young (1)