09/10/2014 Warriors vs Lakers

Opublikowane przez , 9 października 2014 w Media, Gameday, 2014 – 15, 1 komentarz

PREGAME Na zespół Byrona Scotta czeka drugi mecz w obecnym sezonie przygotowawczym, a ich rywalem będzie ekipa Golden State Warriors, prowadzona przez nowego szkoleniowca – Steve’a Kerra. Dla obu drużyn będzie to drugi występ w tym preseasonie. Wojownicy wcześniej wygrali z Los Angeles Clippers 112-94, a świetne spotkanie rozegrali Klay Thompson (20 punktów), David Lee (13) oraz Draymond Green i Nemanja Nedović (po 12 oczek). Tym samym zespół z Oakland potwierdził to, że jego siłą jest atak i na pewno 16 – krotni mistrzowie NBA będą musieli bardziej przyłożyć się do gry w defensywie, niż w starciu z Bryłkami ze stanu Kolorado. Również na obronę uwagę zwracać będzie Byron Scott, dla którego jest ona jednym z priorytetów w tym preseasonie. Choć Scott był ogólnie zadowolony z postawy swoich graczy w ich pierwszym starciu, tak jednak stwierdził, że stać ich na grę na dużo wyższym poziomie i liczy na to, że w przyszłości uda im się na niego wskoczyć. Czy stanie się to już dzisiaj? Raczej nie i chyba nikt nie powinien się tym przejmować. Najważniejsze bowiem jest to, aby małymi kroczkami dążyć do celu i z dnia na dzień robić postępy. Wydaje się, że doskonale wiedzą o tym nawet sami zawodnicy złota i purpury, co bardzo dobrze świadczy o ich podejściu do tego sezonu. Być może dzięki temu, skupianiu się na pojedynczych meczach, uda im się odnieść kolejne zwycięstwo i zadowolić fanów, którzy zgromadzą się za kilka godzin w hali Staples Center w Los Angeles.

S. Nash: Skręcone kostka – Prawdopodobnie wystąpi

9 października 2014, piątek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Niestety mimo gry przed własną publicznością w Staples Center, Los Angeles Lakers ulegli Golden State Warriors aż 105-120. Koszykarze z Miasta Aniołów nie byli w stanie nawiązać równej walki z Wojownikami, którzy zaliczyli znakomity występ w ataku, trafiając w całym meczu 56% swoich rzutów (w tym 57.1% zza łuku). Gospodarze w ogóle nie radzili sobie z szybką, dynamiczną i płynną ofensywą podopiecznych Steve’a Kerra. Steph Curry oraz Klay Thompson dominowali na obwodzie (w sumie trafili 8 na 14 oddanych trójek i zdobyli 45 punktów), a pod koszem w rozgrywających zabawili się Andrew Bogut i David Lee, którzy rozdali po cztery asysty. Jeziorowcy mieli wielkie problemy ze schematami ekipy z Oakland, przez co często gubili się na zasłonach, byli spóźnieni przy pomocy lub też nie potrafili skutecznie odczytać zagrywki gości. Do tego wszystkiego problemy z faulami w pierwszej kwarcie sprawiły, że Lakers w kolejnych częściach gry nie mogli być tak bardzo agresywni, jakby tego chcieli. Zawiodła także nieco ofensywa, w której to gospodarze trafili tylko jeden rzut z dystansu na 11 oddanych prób. Jedynymi plusami tego starcia były chyba tylko 36 oddanych rzutów osobistych, postawa na atakowanej tablicy (17 zbiórek przy 6 Golden State) oraz mała liczba popełnionych strat (10). Z zawodników natomiast solidne zawody rozegrali dwaj rozgrywający – Jeremy Lin (14 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty) oraz Ronnie Price (11 oczek, 4 asysty), którzy dobrze wykorzystali minuty nieobecnego w meczu Steve’a Nasha (odpoczynek). Również nieźle wypadł po raz kolejny Ed Davis, który na parkiecie robił niemal wszystko i w niecałe 16 minut uzyskał 6 punktów oraz 7 zbiórek (w tym pięć w ataku). Słabszy występ zaliczył natomiast Julius Randle, który w pierwszej połowie był kompletnie niewidoczny, natomiast w drugiej większość swoich punktów zdobył dopiero wtedy, kiedy wynik meczu był praktycznie rozstrzygnięty. Lider zespołu z kolei – Kobe Bryant, tym razem zakończył spotkanie z dorobkiem 15 oczek (FG 5-11), 3 asyst i 2 zbiórek.

Punkty: Carlos Boozer (16)
Zbiórki: Ed Davis, Julius Randle (7)
Asysty: Jeremy Lin, Ronnie Price (4)
Przechwyty: Kobe Bryant (3)
Bloki: Wesley Johnson (2)