08/12/2013 Raptors vs Lakers

Opublikowane przez , 8 grudnia 2013 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Toronto Raptors

PREGAME O 3.30 czasu polskiego Kobe Bryant powróci do składu Los Angeles Lakers po ośmiu miesiącach przerwy. Black Mamba wyjdzie na parkiety w pierwszej piątce, a Jodie Meeks wróci na ławkę rezerwową. Wydaje się, że pięciokrotny mistrz NBA wybrał sobie dobry mecz na swój powrót, bo Raptors w obecnym sezonie wygrali tylko 6 z 18 rozegranych spotkań, przegrywając ostatnie pięć z rzędu. Oby tylko mimo nieciekawej serii Toronto, podopieczni Mike’a D’Antoniego nie zlekceważyli rywala, a powrót ich lidera nie wpłynął negatywnie na zaangażowanie pozostałych zawodników na parkiecie. Lakers muszą grać tak jak w czwartych kwartach z Pistons, Blazers czy Kings jeżeli chcą odnosić pewne zwycięstwa i pnąć się w górę tabeli Konferencji Zachodniej.

Data
8 grudnia 2013, niedziela o 3:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME 19 strat (8 Kobe’ego), stagnacja w ataku gdy Bryant rozgrywał piłkę i niepotrzebne faule Meeksa i Johnsona w czwartej kwarcie spowodowały, że osłabiony zespół Toronto Raptors pokonał w Staples Center Lakers 106-94. Niestety powrót Bryanta nie wpłynął dobrze na zespół, szczególnie gdy Mamba starał się kreować grę swoim partnerom. Atak był wtedy bardzo wolny i statyczny, a posiadania często kończyły się niecelnymi rzutami lub stratami, przez co podopieczni Mike’a D’Antoniego nie mieli czasu na odpowiednie ustawienie się w obronie. Skutecznie wykorzystywali to Kyle Lowry i Amir Johnson, który zdobył 32 punkty – najwięcej w karierze. Kobe Bryant w swoim debiucie oprócz 8 strat, zanotował 9 oczek (FG 2-9), 8 zbiórek i 4 asysty. Świetnie spisała się za to ławka rezerwowych, która jako jedyna pokazała fanom zgromadzonym w Staples Center efektywną koszykówkę. Young zakończył spotkanie z 19 punktami, Henry 17, Meeks 14, Hill 11, a Shawne Williams 10 na koncie.