08/01/2017 Magic vs Lakers

Opublikowane przez , 8 stycznia 2017 w Media, Gameday, 2016 – 17, 0 komentarzy

BOXSCORE Orlando Magic

PREGAME Jeśli w początku nowego roku i postawie Jeziorowców można by odnaleźć jakieś powiązanie, to wskazywałoby ono, że podopieczni Luke’a Waltona wygrywają i przegrywają naprzemiennie. Zaczęło się od porażki z Raptors, na którą zawodnicy odpowiedzieli świetnym, wygranym meczem z Grizzlies. Ostatnio przyszła porażka z Blazers, po której nastąpił 27-punktowy pogrom Heat. Dzisiaj trzeba mieć nadzieję na złamanie tego schematu w domowym starciu z Orlando Magic. Czarodzieje są czwartą od końca drużyną Konferencji Wschodniej, ale mają lepszy bilans niż Jeziorowcy. Drużyna trenera Franka VogeLos Angeles prezentuje się w tym sezonie w kratkę, a ostatnio przegrała 4 z 5 spotkań. Liderami gości są Fournier i Payton, jednak dużą siłę mają oni także w pomalowanym, gdzie blokami straszą Ibaka z Biyombo. Jednak Magic daleko do drużyny wybitnie defensywnej, ponieważ tracą 103 punkty na mecz, a dodatkowo w ofensywie radzą sobie bardzo przeciętnie, rzucając ledwie 99 punktów na mecz. Jeśli nie wydarzy się dzisiaj nic niespodziewanego, to Jeziorowcy powinni pokonać gości z Florydy i zrewanżować im się za porażkę z 23 grudnia, a także zmniejszyć dystans do czołowej ósemki Zachodu.

8 stycznia, niedziela o 3:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Los Angeles Lakers zagrali przyzwoity mecz, co doprowadziło do trzeciego z rzędu zwycięstwa w Staples Center i zbliżyło Jeziorowców na 2 mecze do czołowej ósemki Zachodu. Pierwsza kwarta była jedną z najepszych ofensywnie w tym sezonie, podopieczni Luke’a Waltona zdobyli w niej aż 40 punktów, a 11 z nich to zasługa Juliusa Randle. W drugiej odsłonie nie było już tak dobrze i po trójce Paytona równo z końcową syreną, Magic przegrywali tylko 2 punktami. Trzecia kwarta była męczarnią dla oczu prawdziwych fanów koszykówi, obie drużyny raziły nieskutecznością, co zaowocowało fatalnym wynikiem 19-9 dla Lakers, co jak się okazało, było decydującym fragmentem meczu. W ostatniej kwarcie Jeziorowcy kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali na runy graczom z Florydy, pewnie wygrywając w ostatecznym rozrachunku 111-95. Po raz kolejny mieliśmy pokaz głębi składu w drużynie złota i purpury, gdzie 6 graczy rzuciło co najmniej 10 punktów. Wyróżnili się zwłaszcza D’Angelo Russell (17pkt, 8zb, 7as), Julius Randle (19/9/5) i Timofey Mozgov (15/9/2). Swój rekord kariery wyrównał także Brandon Ingram, który zdobył 17 punktów i zaprezentował bardzo solidną grę w defensywie.

Punkty: Julius Randle (19)
Zbiórki: Julius Randle, Timofey Mozgov (9)
Asysty: D’Angelo Russell (7)
Przechwyty: D’Angelo Russell (3)
Bloki: Julius Randle, D’Angelo Russell, Nick Young, Thomas Robinson, Brandon Ingram (1)