06/10/2015 Jazz vs Lakers

Opublikowane przez , 6 października 2015 w Media, Gameday, 2015 – 16, 0 komentarzy

PREGAME Zaledwie dwa dni po pierwszym meczu w ramach przygotowań do sezonu Lakers znowu wybiegną na parkiet w Honolulu. Jeziorowcy będą mieli szansę na rewanż, bowiem ich rywalem ponownie będą Utah Jazz. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i fatalnej czwartej kwarcie apetyty kibiców drużyny z Miasta Aniołów wciąż są ogromne. Wszak Kobe Bryant i D’Angelo Russell zagrali wspólnie tylko w pierwszej ćwiartce. Widać było też sporą dozę stresu, która spoczywała na barkach młodych graczy Lakers. Zarówno były rozgrywający z Ohio jak i Julius Randle czy Jordan Clarkson nie pokazali jeszcze pełni swoich możliwości. W kolejnych meczach musi być już tylko coraz lepiej. Tym bardziej, że w dzisiejszym pojedynku Byron Scott będzie już mógł skorzystać ze wszystkich graczy. Marcelo Huertas, Larry Nance Jr. i Metta World Peace powinni być już do dyspozycji trenera. Szkoleniowiec Jeziorowców będzie mógł rotować składem, w końcu to obóz przygotowawczy i wyniki mają tu drugorzędne znaczenie. Najważniejsze to ukształtować piętnastkę, która rozpocznie sezon 28 października spotkaniem z Timberwolves. Jest wielu zawodników, którzy jeszcze walczą o kontrakt i dlatego oglądać szczególnie te kwarty gdzie grają koszykarze tak zwanego drugiego planu. Dla nich jest to walka o być albo nie być. Natomiast dla gwiazd takich jak Bryant czy Russell to dopiero przedsmak wielkiej koszykówki.

D. Exum – Zerwane więzadła – Out

6 października 2015, wtorek o 6:00 czasu polskiego w hali Stan Sheriff Center, Honolulu

POSTGAME Po niezwykle zaciętym spotkaniu, zakończonym dogrywką, Lakers po raz drugi polegli w starciu z Utah Jazz. Jednak dużo ważniejsze od wyniki jest wynik badania D’Angelo Russella, który opuścił parkiet na początku pierwszej kwarty i już nie powrócił do gry. Z wstępnym oględzin wynika, że młoda gwiazda Jeziorowców ma lekko obolały mięsień pośladkowy, ale w pierwszej chwili wyglądało to dużo groźniej. Wracając do samego pojedynku to był on zdecydowanie bardziej atrakcyjny do oglądania. Zespoły nie przejmowały się aż tak bardzo defensywą i trafiały z wolnych pozycji, w przeciwieństwie do meczu, który miał miejsce dwa dni temu. Może wpływ miała na to pora, ponieważ teraz koszykarze wyszli na boisko z samego rana i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już pierwsza kwarta przyniosła wiele emocji. Poza tymi nieprzyjemnymi (kontuzja Russella), oglądaliśmy aż 60 punktów czyli prawie tyle ile po połowie ostatniego starcia. Jazz okazali się lepsi od Lakers w ostatecznym rozrachunku i nie przeszkodziła im w tym nawet absencja ich największej gwiazdy Derricka Favorsa, który opuścił spotkanie z powodu obolałej pachwiny. Znakomicie spisał backcourt ekipy z Salt Lake City. Rodney Hood, Trey Burke i Alec Burks zdobyli razem 63 punkty ze 117 zdobytych przez Jazz. Trafili oni 7 z 9 trójek i co najważniejsze rzucili 10 z 12 punktów w dodatkowym czasie gry. To było zbyt wiele na Lakers bez Russella i z oglądającym zawody z ławki Kobe Bryantem. Black Mamba zagrał tym razem więcej minut niż poprzednio i zaprezentował się też znacznie lepiej (13 pkt 5/9 z gry), ale Byron Scott oszczędzał go i w drugiej połowie Bryant w ogóle nie grał. Znowu najlepszym punktującym w teamie z Miasta Aniołów był Lou Williams, lecz były gracz Raptors trafiał na fatalnej skuteczności (4/13 z gry). Dobre zawody rozegrał też Julius Randle, który zaprezentował się niezwykle wszechstronnie. Do 16 oczek dołożył 5 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty. Z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej, ale wciąż czegoś brakuje. Ciekawe czy w kolejnym spotkaniu z Toronto Lakers uda się w końcu wygrać?

Punkty: Lou Williams (20)
Zbiórki: Roy Hibbert (11)
Asysty: Julius Randle (4)
Przechwyty: Julius Randle (3)
Bloki: czterech graczy (1)