05/12/2016 Jazz vs Lakers

Opublikowane przez , 5 grudnia 2016 w Media, Gameday, 2016 – 17, 0 komentarzy

BOXSCORE Utah Jazz

PREGAME Po porażce z Memphis Grizzlies, Los Angeles Lakers spotkają się dziś w nocy z kolejną drużyną, z którą prawdopodobnie będą do końca rywalizowali o awans do playoffs, a mianowicie z Utah Jazz. Aktualnie podopieczni trenera Quina Syndera zajmują 7. pozycję i mają 2.5 zwycięstwa przewagi nad Jeziorowcami. O sile drużyny z Salt Lake City stanowi Gordon Hayward, solidnie wspierany przez Rodneya Hooda i Dante Exuma, na którego polowali Lakers w Drafcie, w którym ostatecznie zdobyli Juliusa Randle. Jednak to defensywa jest mocną stroną gości dzisiejszego starcia. Potrafili oni już w tym sezonie zatrzymać Hawks na 68 punktach, co może dziwić trochę mniej przy świetnych podkoszowych graczach, francuskim duecie Diaw – Gobert. Mimo kolejnych kontuzji, Lakers wcale nie stoją na straconej pozycji i po świetnym występie w ostatnim meczu Lou Williamsa, można optymistycznie podchodzić do dzisiejszego meczu, który z pewnością nie będzie dla Lakers łatwym starciem, ale obecnie dla podopiecznych trenera Waltona celem jest powrót do czołowej 8 Zachodu i nie stracenie dystansu do zespołów takich, jak właśnie Jazz czy Blazers.

G. Hills: Duży palec u nogi – Out

5 grudnia, poniedziałek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Kontuzje weszły w drogę rozpędzającym się na początku sezonu Los Angeles Lakers. O głębi składu, która tak często decydowała o zwycięstwach Jeziorowców nie ma już mowy – wobec absencji 5 zawodników, z których 3 są absolutnie kluczowi dla systemu gry Jeziorowców, drużyna z Miasta Aniołów notuje gorszy moment, przegrywając kolejne spotkanie, tym razem z Utah Jazz na własnym parkiecie 101-107. Początek meczu był wyrównany, nienajgorsza defensywa i gra kosz za kosz doprowadziły do remisu po 26 na koniec pierwszej kwarty. W drugiej utrzymywało się status quo, może z minimalną przewagą gości, którzy po przerwie docisnęli pedał gazu i odskoczyli Jeziorowcom na 15 punktów. Na nic zdała się pogoń w końcowce i dojście podopiecznych trenera Snydera nawet na 3 punkty na 3,5 minuty przed końcem. Lou Williams, który w całym meczu był zdecydowanym liderem Lakers (38pkt, 6zb, 7as) pudłował w końcówce ważne rzuty, a poza nim Lakers nie mieli argumentów, żeby przeciwstawić się Jazz. Jeziorowcy ciągle zajmują 9. pozycję na Zachodzie, jednak tracą już 2,5 zwycięstwa do ósmych Blazers i 3,5 do siódmych Jazz.

Punkty: Lou Williams (36)
Zbiórki: Julius Randle (11)
Asysty: Lou Williams (7)
Przechwyty: Julius Randle, Luol Deng, Tarik Black (2)
Bloki: Brandon Ingram (1)