03/01/2014 Jazz vs Lakers

Opublikowane przez , 4 stycznia 2014 w Media, Gameday, 2013 – 14, 0 komentarzy

BOXSCORE Utah Jazz

PREGAME Dzisiaj w nocy Los Angeles Lakers po raz pierwszy w nowym roku zagrają mecz sezonu zasadniczego. Jeziorowcy ponownie zmierzą się z Utah Jazz, z którymi przegrali pod koniec grudnia 105-103. Podopieczni Tyrone’a Corbina od tego czasu wygrali 2 z 3 rozegranych spotkań, pokonując u siebie Charlotte Bobcats i Milwaukee Bucks. Mimo to nadal okupują ostatnie miejsce na Zachodzie ale oczywiście nie powinno to być żadnym wyznacznikiem przed dzisiejszym meczem. Lakers są obecnie w rozsypce i porażka nie powinna nikogo tutaj zdziwić. Ich ławka rezerwowych z meczu na mecz jest coraz krótsza, a problemem jest brak obrońców, przez co na swój pierwszy start w barwach złota i purpury może liczyć Kendall Marshall, a na bardzo dużą liczbę minut Jodie Meeks. Większą odpowiedzialność musi też wziąć na siebie Pau Gasol, najlepiej grając tak jak pod koniec zeszłego sezonu – czyli bardzo wszechstronnie. Hiszpan będzie musiał nie tylko zdobywać punkty i zbierać piłki ale także kreować okazje dla swoich kolegów. Oczywiście jeżeli Lakers chcą wygrać te starcie… Początek o 4.30 czasu polskiego.

W. Johnson: Choroba – Występ stoi pod znakiem zapytania

3 stycznia 2014, piątek o 4:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Jeziorowcy przerwali w końcu serię sześciu porażek z rzędu i wygrali w Staples Center z Utah Jazz 110-99. Pau Gasol oraz Kendall Marshall byli prawdziwymi liderami zespołu i oboje zakończyli mecz z dorobkiem przynajmniej 20 punktów. Hiszpan zdobył ich dokładnie 23 (FG 10-17), zebrał aż 17 piłek, rozdał 8 asyst i zaliczył 3 bloki. Marshall z kolei do 20 oczek dołożył 15 asyst i 6 zbiórek, w całym meczu trafiając 8 na 12 oddanych rzutów, w tym dwa zza łuku. Najlepsza w wykonaniu Lakers była pierwsza kwarta, którą wygrali 30-12. To pozwoliło im przystąpić z większą pewnością siebie do kolejnych ćwiartek, chociaż Jazz bardzo agresywnie atakowali i starali się za wszelką cenę wyjść na prowadzenie w meczu. Nawet gdy po 3 kwartach przegrywali 16 oczkami, to w ostatnich 12 minutach gry wykonali niezły run i zbliżyli się na 4 punkty do gospodarzy. Na szczęście Marshall, Meeks, Young i Gasol pilnowali spraw i ostatecznie zapewnili 16 – krotnym mistrzom NBA 14 zwycięstwo w sezonie, trafiając ważne rzuty w końcówce spotkania.

Punkty: Pau Gasol (23)
Zbiórki: Pau Gasol (17)
Asysty: Kendall Marshall (15)
Przechwyty: Wesley Johnson (2)
Bloki: Pau Gasol (3)