01/04/2017 Lakers vs Clippers

Opublikowane przez , 1 kwietnia 2017 w Media, Gameday, 2016 – 17, 0 komentarzy

Los Angeles Clippers

PREGAME Kwiecień koszykarze Lakers rozpoczną od spotkania z ich miejscowym rywalem – Clippers. Czekają nas więc derby Los Angeles, które będą ostatnimi w tym sezonie. Dla Jeziorowców będzie to szansa na wyrównanie serii, z kolei dla podopiecznych Doca Riversa nie tylko kolejna okazja do pokonania swego rywala ale też niezwykle ważny pojedynek w kontekście rozstawienie w playoffs. Teoretycznie bowiem wciąż mają oni szansę na wyprzedzenie Utah Jazz, zajęcie czwartej pozycji w Konferencji Zachodniej i tym samym zdobycie przewagi własnego parkietu w pierwszej rundzie playoffs. Na pewno zatem Clippers dadzą z siebie wszystko i postarają się poprawić domowy bilans do 26-12. Lakers natomiast spróbują się zrewanżować za porażkę 109-133 z 21 marca. Wtedy to zawodnicy Luke’a Waltona całkowicie zapomnieli o defensywie i mimo dobrej postawy w ataku, nie mieli żadnych szans z Chrisem Paulem i jego kolegami z drużyny. Na pewno jednak po raz kolejny powinni agresywnie zaatakować gospodarzy i nie bać się pod koszem DeAndre Jordana. 16-stokrotni mistrzowie NBA są w stanie namieszać w szeregach przeciwnika ale oprócz tego, muszą także dodać intensywność i zaangażowanie po bronionej stronie parkietu. Oczywiście pod warunkiem, że zależy im na wygranej. W każdym bądź razie pojedynek warto zobaczyć, gdyż rozpocznie się o bardzo dogodnej dla nas porze, czyli 21.30 czasu polskiego.

1 kwietnia, sobota o 21:30 czasu polskiego w hali Staples Center, Los Angeles

POSTGAME Lakers nie sprostali Clippers w ostatnim meczu sezonu pomiędzy tymi dwoma ekipami i ostatecznie doznali porażki 104-115. Ty samym po raz kolejny przegrali sezonową serię ze swoim miejscowym rywalem (1-3). Samo spotkanie na szczęście budziło pewne emocje i nie było aż tak jednostronne, jak zapowiadały to pierwsze minuty starcia. Gospodarze prowadzili już 17-0 i wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Ale podopieczni Luke’a Waltona nie złożyli broni i po timeoucie wrócili do gry, a w drugiej ćwiartce udało im się nawet na chwilę wyjść na prowadzenie. Podobnie wyglądała druga połowa, w której to w pierwszej części Clippers też dominowali ale za to w ostatnich 12 minutach gry, cały czas czuli na sobie oddech rywala. Pochwalić tutaj trzeba trójkę zawodników – Davida Nwabę, który zdobył 19 punktów, Thomasa Robinsona (16 oraz 9 zbiórek, w tym pięć w ataku) oraz Brandona Ingrama (18), który wziął na siebie ciężar gry w czwartej kwarcie. Do zwycięstwa Jeziorowcom zabrakło lepszej skuteczności (FG 43.3%, 3FG 26.1%) oraz grania na takim samym poziomie w defensywie przez cały czas (FG 55.1%, 3FG 44%). Pochwalić należy ich jednak za świetny ball movement (26 asyst) i tylko 11 strat. Szczególnie wysocy znakomicie dzielili się piłką, w tym przede wszystkim Larry Nance Jr. i Julius Randle. W dużej mierze to właśnie dzięki nim, zespołowi udało się zdobyć 44 oczka pod koszem – dwa razy więcej od swojego rywala. Z drugiej strony w fantastycznej formie tego wieczoru był Blake Griffin (36 punktów, FG 12-15) oraz Chris Paul (29 oczek i 12 asyst), którzy tak naprawdę we dwójkę pociągnęli swoją ekipę do kolejnej wygranej w bieżących rozgrywkach.

Punkty: David Nwaba (19)
Zbiórki: Thomas Robinson (9)
Asysty: D’Angelo Russell (6)
Przechwyty: Larry Nance Jr., D’Angelo Russell, David Nwaba (2)
Bloki: Brandon Ingram, Tarik Black (1)